Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 11d. 09:16

Užsienio reikalų viceministras: reikia ieškoti naujų būdų, kaip kalbėtis su Rusija

Vytautas Leškevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas Leškevičius

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius Europos Sąjungos užsienio ministrų susitikime gruodžio 10 dieną Briuselyje pabrėžė, kad jei ES siekia iš tiesų strateginės ir lygiavertės partnerystės su Rusija, santykiai turi būti plėtojami nuosekliai.

„Europos Sąjunga turėtų pirmiausiai įvertinti pažangą siekiant jau sutartų tikslų ir vykdant jau prisiimtus įsipareigojimus, o paskui ateis laikas nustatyti naujus tikslus“, – pranešime spaudai cituojamas V.Leškevičius.

Užsienio reikalų tarybos posėdyje ministrai aptarė santykius su Rusija, artėjant ES ir Rusijos vadovų susitikimui. Lietuvos užsienio reikalų viceministras sakė, kad ES turėtų skatinti Rusiją per derybas labiau atsižvelgti į partnerių interesus, o siekiant tolesnio konstruktyvaus dialogo – vykdyti jau sutartus įsipareigojimus, tarp jų įsipareigojimus, prisiimtus stojant į Pasaulio prekybos organizaciją.

Rusija turi gerbti ES taisykles ir netrukdyti įvairinti išteklių tiekimo. Mes siekiame, kad bendradarbiavimas būtų grindžiamas patikimomis, skaidriomis ir tvirtomis taisyklėmis

Lietuvos atstovas sakė, kad dėl tolesnių vizų liberalizavimo žingsnių turi būti deramasi Rusijai vykdant visas „Bendrųjų žingsnių“ numatytas reformas. Viceministras taip pat pareiškė, kad būtina ieškoti naujų būdų su Rusija kalbėtis apie pilietinės visuomenės padėtį.

„Abiem pusėms labai svarbi ir energetika. Rusija turi gerbti ES taisykles ir netrukdyti įvairinti išteklių tiekimo. Mes siekiame, kad bendradarbiavimas būtų grindžiamas patikimomis, skaidriomis ir tvirtomis taisyklėmis“, – sakė V. Leškevičius.

Ministrų susitikime ES patvirtino įsipareigojimą remti Ukrainą ir siekti toliau gilinti santykius, jei Ukraina tęs reformas. Taryba pritarė gairėms dėl kuo spartesnio Asociacijos sutarties pasirašymo. Tarybos išvadose sakoma, kad jei pastangas dės abi pusės – ir Ukraina, ir ES – ši sutartis, apimanti ir laisvosios prekybos dalį, galėtų būti pasirašyta iki ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimo 2013 m. lapkričio 28–29 d. Vilniuje.

Dėl dar vieno Užsienio reikalų tarybos dienotvarkės punkto – santykių su Vakarų Balkanų šalimis,– V. Leškevičius pripažino, kad Belgrado ir Prištinos dialoge paskutiniu momentu pasiekta pažangos, bet prieš pradėdama stojimo derybas su ES, Serbija turėtų parodyti tvarią pažangą dėl visų narystės kriterijų, tarp jų teisės viršenybės, kovos su korupcija, verslo aplinkos ir kitų svarbių sričių.

Ministrai aptarė padėtį Artimuosiuose Rytuose, Palestinai suteikus aukštesnį statusą Jungtinėse Tautose, išreiškė susirūpinimą galima nauja eskalacijos banga bei paragino Palestiną ir Izraelį siekti taikaus bei tvaraus konflikto sprendimo. Ministrai taip pat diskutavo dėl saugumo situacijos Libijoje ir naujausių įvykių Egipte.

Su diskusijoje apie Siriją dalyvavusiu Sirijos nacionalinės revoliucinių ir opozicinių jėgų koalicijos pirmininku Moaz Al-Khatib kalbėta apie padėtį šioje šalyje. ES ministrai sutarė Sirijos nacionalinę revoliucinių ir opozicinių jėgų koaliciją priimti kaip teisėtą Sirijos žmonių atstovę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min