TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas: ES parama Rytų partnerystės šalims yra kaip niekada svarbi

Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas
URM nuotr. / Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas gegužės 19 dieną Briuselyje, dalyvaudamas Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, skirtame vystomajam bendradarbiavimui, akcentavo, kad efektyvi politinė ir praktinė ES parama Rytų partnerystės šalims yra kaip niekada svarbi.

„Artimiausiu metu pasirašius Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimus su Moldova bei Gruzija ir antrąją sutarties dalį su Ukraina, svarbu užtikrinti efektyvų ir koordinuotą ES vystomojo bendradarbiavimo ir kitų instrumentų panaudojimą regione – padėti tinkamai pasiruošti įgyvendinti šiuos susitarimus bei remti vykdomas reformas“, – sakė R.Kriščiūnas.

Pasak viceministro, Asociacijos susitarimų įgyvendinimas turi didžiulį potencialą skatinti teigiamus pokyčius šiose šalyse ir jų visuomenėse, tai istorinis šansas, kurio negalima neišnaudoti. R.Kriščiūno teigimu, dėl dabartinės geopolitinės situacijos taip pat labai svarbu, kad Europos Sąjunga Rytų kaimynystėje būtų labiau matoma, todėl būtina didinti visuomenės informuotumą, stiprinti institucinius gebėjimus, padėti siekiant vizų liberalizavimo ir remti pilietinės visuomenės veiklą.

Šalys partnerės ne kartą yra minėjusios apie žinių ir patirties poreikį įgyvendinant reformas ir stiprinant institucijas. Turint omenyje daugelio ES valstybių narių reformų patirtį, galime pasiūlyti iš tiesų nemažai, – teigė R. Kriščiūnas.

Kalbėdamas apie globalią vystymosi politiką po 2015 m., R.Kriščiūnas akcentavo, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti geram valdymui, įstatymo viršenybei, efektyvių institucijų kūrimui ir žmogaus teisėms. Pasak viceministro, to siekdama ES turi dalytis žiniomis ir patirtimi.

„Šalys partnerės ne kartą yra minėjusios apie žinių ir patirties poreikį įgyvendinant reformas ir stiprinant institucijas. Turint omenyje daugelio ES valstybių narių reformų patirtį, galime pasiūlyti iš tiesų nemažai. Be to, naujosios ES finansinės perspektyvos 2014–2020 m. instrumentai – Vystomojo bendradarbiavimo instrumentas ir Europos plėtros fondas – mums padės veiksmingai dalytis patirtimi“, – teigė R. Kriščiūnas.

Vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkėje po 2015 m. viceministras paragino ES siekti didesnio mokslo, technologijų ir inovacijų įtraukimo, pabrėžė lyčių lygybės svarbą, taip pat sąlygų sudarymą socialiai atsakingo ir gamtos išteklius tausojančio verslo kūrimui.

ES vystomojo bendradarbiavimo tarybos posėdyje be kitų klausimų pristatytas naujausias Europos Komisijos komunikatas dėl aktyvesnio privataus sektoriaus įsitraukimo į vystomąjį bendradarbiavimą, informuota apie pokyčių darbotvarkės įgyvendinimą, politikos suderinamumą vystymuisi, visa apimantį požiūrį į vystymąsi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min