Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio stebėtojams pratybos „Gintarinė viltis 2011“ palieka gerą įspūdį

Pratybų stebėtojai
Kpt. Jean-Francois Lambert (Kanada) nuotr. / Pratybų stebėtojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 15-22 d. Lietuvoje vykstančias tarptautines karines pratybas „Gintarinė viltis 2011“ stebi kariniai atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos, praneša Krašto apsaugos ministerija.

„Stebėtojus į pratybas „Gintarinė viltis 2011“ pakvietėme iš visų kaimyninių valstybių, nes jų dalyvavimas – svarbi visų mūsų pastangų didinant skaidrumą ir abipusį pasitikėjimą dalis“, – pratybų atidarymo ceremonijoje sakė Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Kpt. Jean-Francois Lambert (Kanada) nuotr./Pratybų stebėtojai
Kpt. Jean-Francois Lambert (Kanada) nuotr./Pratybų stebėtojai

Kaip rašoma KAM pranešime, paprastai karinių stebėtojų sąvoka asocijuojasi su tuo, kaip laikomasi įvairių susitarimų dėl ugnies nutraukimo, patruliavimu abiejuose konflikto pusėse, pagalba sprendžiant vietos problemas ar tiriant karo nusikaltimus.

Tačiau pratybose „Gintarinė viltis 2011“ dalyvaujantys stebėtojai yra Lietuvos kaimynai. Jie į mokymus atvyko susipažinti su šalimi, jos kariuomene, palyginti pratybas „Gintarinė viltis“ su savo šalyse organizuojamais mokymais, įgyti naujos patirties.

„Pratybose dalyvauja daug šalių ir mes matome, kad skirtingų šalių kariams puikiai sekasi dirbti kartu. Pratybų dalyviai demonstruoja gerus įgūdžius ir pasirengimą reaguoti į įvairias situacijas. „Gintarinė viltis 2011“ – išties puikios ir labai gerai organizuotos pratybos“, – sakė Armėnijos kariuomenės pulkininkas Artakas Tonoyanas.

Bet kuriam kariui įgyti tarptautinės patirties dalyvaujant tokiose tarptautinėse pratybose kaip „Gintarinė viltis 2011“ – unikali patirtis. Kai šalies kariai į pratybas atvykti negali, šalis į tarptautinius mokymus atsiunčia stebėtojus. Tuomet jie turi puikią progą susipažinti su pratybų struktūra, stebėti mokymus iš arti ir semtis patirties, o vėliau ją pritaikyti savo šalyje.

„Mes esame šalis – NATO partnerė. Dalyvauti šiose pratybose, net ir stebėtojo teisėmis, labai naudinga. Kazachstano kariuomenė tobulėja dalyvaudama tokiose pratybose, o to mums reikia, kad galėtume dalyvauti tarptautinėse taikos palaikymo operacijose užsienyje su kitomis NATO Partnerystės taikos labui (angl. Partnership for Peace, PfP) programoje dalyvaujančiomis šalimis“, – sakė Kazachstano karinių pajėgų kapitonas Akilbay'us Kussainovas.

Birželio 13 d. prasidėjusios tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis 2011“ vienu metu vyksta Pabradės poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Jose dalyvauja daugiau kaip du tūkst. karių ir civilių iš devynių NATO ir partnerių šalių.

Pratybose „Gintarinė viltis“ dalyvaujantys NATO ir Partnerystės taikos labui programos šalių kariai ruošiasi atsako į krizes operacijoms, rengiasi galimiems iššūkiams ateityje, stiprina karinius ryšius ir dalijasi įgyta bendra patirtimi.

Šiose pratybose Lietuvos kariuomenė taip pat tobulina ir vertina pasirengimą vykdyti priimančiosios šalies paramą į šalį atvykstančioms pajėgoms.

Lietuvos kariuomenė pratybas „Gintarinė viltis“ rengia nuo 1995 metų. Pastarąjį kartą šios serijos pratybos vyko 2007 metais Klaipėdoje. Šių metų pratybas planavo ir joms vadovauja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min