Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 10d. 10:39

Užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai privalo pranešti apie ten gautus pasus

Pasas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Vilniaus migracijos valdyba) įspėja užsienyje gyvenančius Lietuvos Respublikos (toliau – LR) piliečius atsakingiau elgtis su asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančiais dokumentais – apie užsienyje gautą naują LR pasą būtina pranešti konsulinei įstaigai.

To nepadarius laiku, LR piliečiai gali sulaukti didelių nepatogumų keliaujant ar atvykus į Lietuvą.
Įspėti žmones apie galimus nepatogumus Vilniaus migracijos valdyba nusprendė gavusi LR ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje raštą apie pasus užsisakiusius ir jų neatsiėmusius Vokietijoje gyvenančius Lietuvos Respublikos piliečius.

Tokia žinia Vilniaus migracijos valdybai vykdant naujas funkcijas – išduoti ir keisti asmens tapatybę ir LR pilietybę patvirtinančius dokumentus  užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams ją pasiekė pirmą kartą.

Neatmetama prielaida, kad panašių  atvejų gali būti bet kurioje užsienio valstybėje, kurioje įsikūrę LR piliečiai. „Užsienyje gyvenantys LR piliečiai gali naudotis nauja paslauga – konsulinėje įstaigoje užsisakę pasą, jį gali gauti paštu, žmonėms nebūtina vykti jo atsiimti į konsulinę įstaigą, – sako Vilniaus migracijos valdybos viršininkas G.Bagužis. – Tačiau apie paštu atsiųstą asmens dokumentą žmonės privalo pranešti jį siuntusiai įstaigai. Tik tuomet asmens dokumentų išrašymo sistemoje pažymima, kad pasas atsiimtas ir Vilniaus migracijos valdyba ar Lietuvos konsulinė įstaiga jį skelbia galiojančiu. Asmuo, dėl kokių nors priežasčių – užmiršęs ar tikėdamasis neleistinai pasinaudoti senuoju ar naujuoju pasu, kas, neatsakingai dirbant kai kurioms institucijoms, yra tikėtina, gali sulaukti didelių nepatogumų ateityje. Toks žmogus gali būti sulaikytas kertant valstybės sieną, gali sulaukti didelių nepatogumų atvykęs į Lietuvą. Pavyzdžiui, negalės atlikti jokių veiksmų, kur reikalingas asmens dokumentas, išskristi iš šalies, kitaip nukentėti. Be to, asmuo, neturintis galiojančio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento, yra baudžiamas įstatymo nustatyta tvarka.“

Nauja tvarka, kai užsienyje gyvenantys LR piliečiai pagamintą pasą gali gauti nenuėję iki konsulinės įstaigos, vidaus reikalų ir užsienio reikalų ministrų patvirtinta šiemet. Vilniaus migracijos valdyba prašo LR piliečių būti sąmoningais, atsakingai elgtis su jiems skirtais asmens dokumentais ir išmintingai pasinaudoti jiems skirta paslauga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min