Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsitęsusios Klaipėdos policijos komisariato statybos pabrango 7 mln. litų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato statybvietė
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato statybvietė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos policininkai nekantraudami laukia naujojo policijos komisariato pabaigtuvių. Naujutėlaičiame pastate pareigūnai planavo įsikurti jau šių metų pabaigoje. Tačiau pabaigtuves bus galima švęsti tik kitų metų gegužę. Dėl naujų reikalavimų pareigūnų darbo sąlygoms teko iš naujo perplanuoti būsimojo komisariato patalpas. Gerinamos ir sulaikymo sąlygos areštantams. Taip naujojo komisariato statyba pabrango 7 mln. litų.

Naujajame policijos komisariate turėtų įsikurti po visą miestą išsibarsčiusių policijos padalinių darbuotojai – maždaug 300. 16,2 tūkst. kv. m ploto pastatas tarsi suskirstytas į tris blokus: policijos komisariatą, areštinę ir transporto priemonių saugyklą.

Dabar daugelis uostamiesčio policijos pareigūnų dirba apgailėtinomis sąlygomis 150 metų skaičiuojančiame pastate.

Iki šiol apgailėtinos būklės pastate dirbdavę pareigūnai jau po truputį pakavosi daiktus kraustynėms į dažais kvepiančius naujutėlaičius kabinetus. Tačiau dėl naujos policijos darbo organizavimo tvarkos  tenka koreguoti statybos darbus, o įkurtuves atidėti.

„Visi pasikeitimai vykdomi generalinio komisaro nurodymu. Tiesiog pastaraisiais  metais pasikeitė policijos darbo organizavimo principai. Į juos būtina  atsižvelgti ir naująjį pastatą policijos darbui pritaikyti taip, kad pareigūnams būtų patogiau dirbti. Darbo sąlygos keičiamos ne tik pareigūnams. Ir areštantams naujojo komisariato laikino  sulaikymo patalpose bus patogiau“, – pasakojo Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisaro viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas.

Perprojektuodami komisariato patalpas statytojai turi atsižvelgti ne tik į naujus šalies policijos reglamentus, o  ir į visos Europos policijos normas.

Iš naujo planuodami patalpas statytojai vietoje 4 didelių areštinės patalpų suformuos 11 mažesnių. 

„Pradinis variantas numatė, kad pareigūnai sėdės dideliuose kabinetuose po šešis ir daugiau. O dabar tenka viską perplanuoti. Reikia suformuoti 2 ar 3 žmonėms pritaikytus kabinetus. Keičiamas ir areštinių išplanavimas. Pradžioje buvo numatytos 4 didelės laikino sulaikymo patalpos. Dabar formuojam 11 areštinių. 10 bus pritaikytos suaugusiems ir viena – nepilnamečiams.

Pavyzdžiui vienvietės areštinės plotas – daugiau nei 7 kv. metrai“, – planus dėstė komisariatą statančios bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ projektų vadovas Rimgaudas Stašaitis.

Dėl tokių pasikeitimų naujojo policijos komisariato statybos, planuojama,  nusitęs iki kitų metų gegužės. Daugiau teks ir išleisti. Pirminio pastato varianto vertė buvo – 50 mln. litų. Apskaičiuota, kad papildomi darbai kainuos 7 mln.

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.
J.Andriejauskaitės nuotr./Dabartinis Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Naujasis pastatas priklausys VĮ „Turto bankas“,  o naudotoju paskirtas Klaipėdos apskrities vyriausiasis komisariatas. Iki šiol jis glaudžiasi 150 metų senumo pastate Klaipėdos centre. 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min