Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 13d. 14:30

Užstrigusiems Lietuvos vairuotojams dalys kareivišką košę (video)

Vilkikų eilės Latvijos-Rusijos pasienyje netrumpėja.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilkikų eilės Latvijos ir Rusijos pasienyje netrumpėja.

Prie Latvijos ir Rusijos sienos muitininkų laikomi Lietuvos vilkikų vairuotojai nepaliekami bėdoje – jiems ir toliau gabenamas maistas bei vanduo: šiandien išsiųstos 2 tonos vandens, o rytoj bus dalijama kareiviška košė.

Koordinaciniame centre dirbsiantys  PAGD ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VAST) pareigūnai bei „Linavos“ atstovai dalysis informacija su kitomis Lietuvos ir Latvijos institucijomis dėl būtinos pagalbos teikimo, organizuos tam tikrų resursų gavimą ir paskirstymą.

Veža ir lovas, ir elektros generatorių

Rusijos sienos link jau išvyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pareigūnai. Jie į Terehovo pasienio punktą išgabeno įrangą koordinaciniam centrui kurti: palapinių, stalų, suolų, elektros generatorių, miegmaišių, lovų. „Linava" savo ruožtu veža radijo ryšio stotelių.

Šiuo metu pagrindinis uždavinys yra sukaupti visą informaciją apie vandens, maisto, dujų maistui ruošti poreikį.

Į pasienį šiandien išgabenta 2000 litrų geriamojo vandens, o nuo rytojaus vairuotojai gali tikėtis karšto maisto – kareiviškos grikių košės su konservais.

Pagalbos reikia bet kokiu atveju

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Algirdas Baranauskas 15min.lt teigė, kad šios pagalbos reikia bet kokiu atveju – net jei Rusija sušvelnintų įleidimo sąlygas, vis tiek praeis kelios paros, kol išsivažinės visi vilkikai. Pasak jo, esant reikalui Terehovo pasienio punkte atsiras ir medicinos punktas.

Latvijos muitinės duomenimis, šiuo metu Terechovo pasienio kontrolės punkte bendroje eilėje laukia 840 krovininių automobilių. Per 24 valandas praleisti 166 automobiliai. Grebnevo punkte bendroje eilėje laukia 270 automobilių, per parą praleista 117 automobilių. 

Vaizdo reportaže žiūrėkite, kaip Lietuvos vairuotojai leidžia laiką Rusijos pasienyje.

VIDEO: Lietuvos vairuotojai Rusijos pasienyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min