Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 2d. 14:48

Užuot ieškojusi pradingusio Vasilijaus Kotlerovo, Italija nutraukė ekstradicijos bylą

1991 sausio 13-oji
1991 m. sausio 13-oji
Italija ne tik neieško pabėgusio Sausio 13-osios bylos įtariamojo Vasilijaus Kotlerovo, bet ir nutarė nutraukti bylą dėl jo ekstradicijos Lietuvai. Bylos nutraukimo motyvas, neoficialiais duomenimis, yra būtent tas, kad įtariamasis dingo. Tokią žinią gavo Lietuvos ambasada Italijoje.

Šiuo metu Briuselyje vykstančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį Italijos užsienio reikalų ministrui Paolui Gentiloni išreiškė Lietuvos apgailestavimą dėl tokio teismo sprendimo.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Linas Linkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Linas Linkevičius

Dėl to aiškintis teks ir Italijos ambasadoriui Lietuvoje Stefanui Talianiui de Marchio.

„Italijos institucijos turėjo užtikrinti, kad V.Kotlerovas sprendimo priėmimo dieną būtų pasiekiamas Italijos institucijoms. Tikimės išgirsti Italijos pusės paaiškinimus ir argumentus dėl tokio sprendimo. Teisingumo srityje Europos Sąjungos šalys bendradarbiauja remiantis abipusio pasitikėjimo principu, todėl pagrįstai tikėjomės, kad Italija perduos Sausio 13-osios bylos įtariamąjį Lietuvai“, – Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos poziciją išdėstė Rasa Jakilaitienė.

Pabrėžiama, kad Europos arešto orderis V.Kotlerovui ir toliau lieka galioti.

Buvęs sovietų karininkas iš Sankt Peterburgo V.Kotlerovas Milano Malpensos oro uoste buvo sulaikytas gegužės 13 dieną. Jis vyko į Italiją švęsti 50 metų jubiliejaus.

Tačiau vasarą Italijos teismas nutarė jo nelaikyti už grotų ir paskyrė lengvesnę kardomąją priemonę – namų areštą, o tuomet įtariamasis dingo.

Įtariamas veikęs prie TV bokšto ir Spaudos rūmų

Anot Lietuvos prokurorų, buvęs 76-osios Pskovo oro divizijos desantininkas V.Kotlerovas įtariamas penkiomis nusikalstamomis veikomis, jo vaidmuo susijęs su veiksmais prie Spaudos rūmų ir Televizijos bokšto Vilniuje.

Lietuvoje šiuo metu teismo laukia dar vienas sulaikytasis šios bylos įtariamasis, Rusijos pilietis Jurijus Melis. Jis buvo sulaikytas kovo 12 dieną.

flgm.ru nuotr./Michailas Golovatovas
flgm.ru nuotr./Michailas Golovatovas

2011 metų liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį Austrijos sostinės Vienos oro uoste buvo sulaikytas ir dar vienas įtariamasis – KGB karininkas Michailas Golovatovas, bet nepraėjus nė parai jis buvo paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min