TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užupio skveras jau su Tibeto vardu

Buvęs bevardis skveras nuo šiol vadinasi Tibeto skveru.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Buvęs bevardis skveras nuo šiol vadinasi Tibeto skveru.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą Užupyje skambant tibetietiškų gongų muzikai pagaliau atidengta oficiali Tibeto skvero lentelė. Idėją taip pavadinti skverą dar 2008 metais inicijavo Tibeto laisvės rėmimo grupė, tačiau pasiūlymas daugiau negu pusantrų metų klaidžiojo po sostinės savivaldybės komisijas ir komitetus.

Klausimas dėl Tibeto skvero Užupyje kelis kartus svarstytas Vilniaus miesto tarybos posėdžiuose ir vis atsirasdavo prieštaraujančių. Vieniems tarybos nariams atrodė, kad tokio skvero kaimynystė nepuoš Šv.Onos bažnyčios, kitiems – kad tai gali pabloginti santykius su Kinija. Vis dėlto gegužės 26–ąją buvo priimtas teigiamas sprendimas ir leista skverą pavadinti Tibeto vardu.

Anot projekto iniciatorių, Tibeto laisvės rėmimo grupės narių, simboliška, kad Tibeto skvero atidarymas vyko Lietuvos istorijai ir jos žmonėms itin svarbią dieną – birželio 15–ąją, minint Lietuvos okupacijos ir genocido dieną. Būtent tada prasidėjo masinis lietuvių tautos naikinimas, trėmimai ir veik pusę amžiaus trukusi sovietinė okupacija, pasibaigusi Dainuojančia revoliucija.

„Tibeto skveras Užupyje – tai ne tik unikalios Tibeto kultūros bei religijos pagerbimas ir simbolinis jų įprasminimas. Tai ir solidarumas su ištremta tibetiečių tauta, kurios kančios istorija, prasidėjusi 1949 metais raudonajai komunistinės Kinijos armijai įsiveržus į Tibetą, tęsiasi ir šiandien“, – sakė grupės atstovė Rūta Norkutė.

Lietuva Tibeto klausimu laikosi bendros Europos Sąjungos pozicijos, kurios esmė – „vienos Kinijos“ politika, pagrįsta Kinijos teritorinio vientisumo pripažinimo principu. Tačiau Lietuva kartu su kitomis ES šalimis pasisako už Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų dialogą ir taikų santykių sureguliavimą, siekiant tvaraus sprendimo, gerbiant Tibeto kultūrą, religiją ir identitetą.

Atidarymo ceremonijoje be svečių iš Lietuvos dalyvavo ir Dalai Lamos XIV atstovas Šiaurės Europos, Lenkijos ir Baltijos šalims Thubtenas Samdupas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min