Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 1d. 18:24

Užupis 13-ąjį gimtadienį atšventė griausmingai (nuotraukos)

Šventės akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šventės akimirka

Balandžio 1-oji Užupyje – didelė šventė. Respublikos gimtadienį jau 13-ąjį kartą minintys užupiečiai šiemet ne tik linksminosi koncertuose, bet ir nepamiršo tradicijos apdovanoti pro šalį tekančios Vilnelės: į ją buvo paleistas tuntas margųjų upėtakių.

Užupio respublikos gimtadienis tradiciškai prasidėjo muitinės postų atidarymu prie Užupio tiltų. Vėliau visi paženklintieji buvo kviečiami į gausybę pačių užupiečių sukurtų parodų, koncertų, mokymų ir kitų renginių.

Svarbiu gimtadienio akcentu tapo trečius metus iš eilės į Vilnelę paleidžiamos žuvys – margieji upėtakiai.  „Tai jau tampa tradicija. Juokaujame, kad jeigu užupietis gali turėti šunį ar katę, tai kodėl jis negali savo upėje turėti žuvies?“ – juokavo Užupio respublikos prezidentas Romas Lileikis.

„Laisvę žuvims!“ – skandavo renginio vedėjas Saulius Pilinkus. Žuvis automobiliais atvežę Lietuvos valstybinio žuviveisos ir žuvininkystės tyrimų centro darbuotojai maišus su plaukiojančiomis žuvimis siuntė iš rankų į rankas, kol galiausiai upėtakiai buvo paleisti į vandenį. Šioje ceremonijoje dalyvavo žymūs užupiečiai ir kiti vilniečiai: garsiai dainas plėšiantis kunigaikštis Vildaugas, politikai Artūras Zuokas, Gintautas Babravičius, Gintautas Paluckas, režisierius Oskaras Koršunovas.
 

R.Lileikis sakė, kad Vilniaus upės yra pakankami švarios gėlą vandenį mėgstantiems upėtakiams: „Pradėję akciją kvietėmis ichtiologus ir šie parinko specialią margųjų upėtakių rūšį, tinkančią Vilniui. O ir pats savo akimis įsitikinau, kad anksčiau paleisti upėtakiai jau prigijo: pernai mačiau, kaip žmonės prie Užupio tilto sužvejojo didžiausių upėtakių.“

R.Lileikio tikinimu, simboliniu žuvų išlaisvinimu siekiama priminti, kad su gamta reikia elgtis atsakingai, kad niekas negali likti abejingas jos išsaugojimui. Dėl to paleidus žuvis paskelbta Užupio aplinkosaugos rezoliucija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min