Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užvirė aistros dėl Kauno apskrities pastato

Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybinė komisija pakeitė sprendimą dėl Kauno apskrities viršininko administracijos pastato. Dabar jį siūloma perleisti ne į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), bet į Valstybės turto fondo rankas.

Vyriausybės sudaryta Apskričių likvidavimo komisija, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris, o priklauso ministerijų ir Kauno apskrities viršininkės administracijos atstovai, prieš kelias savaites buvo tvirtai įsitikinusi, kad likviduojamos Kauno apskrities pastate turėtų įsikurti VDU humanitarai, rašo „Kauno diena“.

„Džiaugiuosi galėdama pranešti, kad pastatas atiteks šviesiai įstaigai. Su daugeliu institucijų sprendimas suderintas, beliko keli biurokratiniai žingsniai“, – tuomet kalbėjo Kauno apskrities viršininkė Ona Balžekienė.

Jos teigimu, sprendimą atiduoti L.Sapiegos g. 10 esantį pastatą aukštajai mokyklai palaikė visi komisijos nariai.

Tuo metu apie Humanitarinių mokslų fakulteto perkėlimą į L.Sapiegos gatvėje esantį pastatą VDU rektorius Zigmas Lydeka kalbėjo atsargiai ir pabrėžė, kad dar nėra galutinio Vyriausybės sprendimo. Atrodo, kad rektorius nuspėjo, kad dėl šio pastato dar gali kilti aistrų.

Sužinojusi apie ketinimus apskrities pastate įkurdinti studentus, Kauno valdžia staiga pasipiktino. Kaune rinkti Seimo nariai kreipėsi į Vyriausybę siūlydami Kauno apskrities viršininko administracijos patalpas perduoti miesto savivaldybei.

„Esame nustebinti dėl ketinimų Kauno apskrities patalpas perduoti VDU nuosavybėn. Esame įsitikinę, kad po 2010 metų liepos 1 dienos, kai bus įvykdytas apskričių administracijų likvidavimas, dalis funkcijų bus perduota savivaldybei, o funkcijoms vykdyti tikrai bus reikalingos patalpos“, – teigiama rašte.

Seimo narių manymu, apskrities administracijos pastate Kauno miesto savivaldybė galėtų racionaliau išdėstyti savo departamentus ir skyrius, kurie dabar yra išbarstyti po visą miestą.

O.Balžekienė prieš kelias savaites buvo įsitikinusi, kad VDU humanitarai į apskrities pastatą pradės kraustytis nuo liepos 1–osios. Viename aukšte iki rugsėjo 1 dienos dar turėjo dirbti kai kurie viršininko administracijos padaliniai. Buvo sutarta, kad kurį laiką čia liks Regioninės plėtros poskyris ir Likvidacinė komisija.

Šiandien Kauno apskrities viršininkė kalba kitaip: „Toks buvo Likvidacinės komisijos sprendimas ir aš kalbėjau vadovaudamasi juo. Šį antradienį komisija sprendimą pakeitė“.

Jos teigimu, dabar pastatą siūloma perduoti Valstybės turto fondui, kuris pastatą administruotų pagal panaudos sutartis. Esą į pastatą pretenduoja ne tik VDU, bet ir Vidaus reikalų ministerija ir Žemės ūkio ministerijai priklausanti Nacionalinė žemės tarnyba.

„Turtas lieka valstybės žinioje. Jeigu būtų nuspręsta atiduoti pastatą savivaldybei, ji ieškotų galimybių kažkurias savo patalpas atiduoti universitetui. Jeigu čia įsikurs Nacionalinė žemės tarnyba, galbūt valstybė ieškos galimybių suteikti papildomų patalpų VDU“, – prognozavo O.Balžekienė.

Seimo narių pasirašyta rezoliucija nustebino O.Balžekienę. Ji primena 1998 metais priimtą Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymą, pagal kurį valstybės turtas pirmiausia skiriamas valstybės reikmėms ir tik tada, jei visos valstybinės institucijos atsisako, jį galima siūlyti kitoms institucijoms.

„Jeigu turto nereikia vykdyti valstybės funkcijoms, galima siūlyti ir kitiems, tarp jų ir savivaldybei, – aiškino O.Balžekienė. – Raštą dėl patalpų suformavome pagal eiliškumą. Jeigu žmonės skaito įstatymus, turėtų būti labai aišku“.

Esą savivaldybei pastatas galėtų atitekti tik tada, jeigu jo atsisakytų Nacionalinė žemės tarnyba, Vidaus reikalų ministerija ir kitos institucijos.

Apskrities viršininkės nuomone, miestas neturėtų tapti biurokratinių įstaigų buveine. Laisvės alėjoje ir jos prieigose turėtų veikti daugiau mokslo įstaigų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min