Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Adamkus apie D.Grybauskaitės sprendimą: „Aš to nedaryčiau“

Iš sostinės Rotušės aikštės 10-us metus iš eilės pajudėjo Kalėdinis karavanas, kurį organizuoja Almos Adamkienės fondas ir „Coca-Cola“. Šiemet jis planuoja aplankyti 10 Lietuvos mokyklų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Adamkus neatsatydintų M.Laurinkaus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus sako nesuprantantis, kodėl prezidentė Dalia Grybauskaitė reikalauja Mečio Laurinkaus atsistatydinimo. Jis sako nematantis racionalių priežasčių, kodėl Lietuvos ambasadorius Gruzijoje turėtų nustoti eiti šias pareigas.

Trečiadienį prezidentas V.Adamkus pareiškė, kad D.Grybauskaitės sprendimą atleisti iš pareigų M.Laurinkų vertina skeptiškai, o pats nemato, kodėl Lietuvos ambasadorius Gruzijoje turėtų atsistatydinti. „Prezidento privilegija yra šalinti ir skirti. Bet tai turi būti daroma objektyviai, remiantis konkrečiais rezultatais, įrodant neefektyvumą arba nesugebėjimą atlikti savo pareigų. Jeigu yra atleidžiama kitais motyvais, tuomet galima suabejoti ir demokratijos principais, – sakė V.Adamkus. – „Nekritikuoju prezidentės, gal ji turi rimtų pagrindų, tačiau tuo, kas buvo pasakyta spaudoje, netikiu.“

„M.Laurinkus yra diplomatas ne pirmus metus ir ne pirmoje valstybėje. Tai yra vienas iš aktyviausių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dalyvių. Ten, kur dirbo, jis savo darbą atlikdavo sąžiningai. Nemanau, kad jis padarė kokį nusikaltimą“, – kalbėjo V.Adamkus, paskyręs M.Laurinkų ambasadoriumi Gruzijoje.

Prezidentas sakė, kad D.Grybauskaitės kaltinimai politikavimu M.Laurinkui yra nepagrįsti. „Jeigu jis pasako savo nuomonę apie kalėjimus, tai nėra politikavimas. Tai yra pareiškimas tos informacijos, kurią jis turėjo. Aš irgi lygiai taip pat tvirtinau neturėjęs žinių, kad toks kalėjimas Lietuvoje buvo“, – tvirtino V.Adamkus.

V.Adamkus sakė nesuprantantis ir prezidentės skubos: „Matyt, tokio skubaus atstatydinimo, ko gero, nerastume nei Lietuvos, nei tarptautinėje arenoje. Aš to nedaryčiau“, – kalbėjo prezidentas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min