Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 18, 11:03 Atnaujinta 2022 06 18, 14:08

V.Blinkevičiūtė: kalbos apie pirmalaikius rinkimus – nerimta

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė kalbas apie naujas koalicijas Seime ir pirmalaikius rinkimus vadina nerimtomis, o situaciją Seime – vaikų žaidimu dvejose skirtingose smėlio dėžėse. Partija taip pat prašo Vyriausybės stabdyti sveikatos ir švietimo reformas.
Vilija Blinkevičiūtė
Vilija Blinkevičiūtė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Pasigirsta tam tikri svaičiojimai ar galima ir švelniau – pamąstymai apie naujas valdančiąsias koalicijas. (...) Tai nerimta. Šitų dienų kontekste tai, kas vyksta, tai yra nerimta. Kaip ir kalbos apie pirmalaikius rinkimus“, – šeštadienį socialdemokratų partijos tarybos posėdyje pareiškė V.Blinkevičiūtė.

„Galios žaidimai, kas stipresnis – pozicija ar opozicija – turbūt, žmonėms jau nebetinka, nes Seimas ir Vyriausybė yra tos vietos, kur turi būti sprendžiamos svarbiausios žmonių problemos“, – tvirtino socialdemokratų lyderė.

V.Blinkevičiūtės teigimu, sprendimus dėl Seime susidariusios situacijos, kai paralyžiuotas parlamento darbas, reikia surasti ir kaip galima tai greičiau padaryti.

„Seimas lyg vaikų darželis dirba arba žaidžia dvejose skirtingose smėlio dėžėse“, – teigė V.Blinkevičiūtė.

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos kilo po to, kai Seimas svarstė opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui.

Opozicijos iniciatyva balsavime dėl interpeliacijos buvo padaryta pertrauka, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą, tačiau valdantieji dieną anksčiau sušaukė nenumatytą posėdį, per kurį buvo pritarta ministro Kęstučio Navicko atsakymams, bet protestuodama opozicija nutarė nedalyvauti Seimo posėdžiuose ir renkasi posėdžiauti alternatyviai.

Apie galimybę susitarti su V. Putinu: tai nesąmonė

115 dienų Rusijos invaziją patiriančiai Ukrainai reikia daugiau ginkluotės bei didesnio spaudimo Kremliaus režimui ir jo lyderiui, sako socialdemokratų lyderė.

V.Blinkevičiūtė galimybę gražiuoju susitarti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kad karas būtų nutrauktas, vadina nesąmone.

„Turime daugiau tiekti karinės technikos ir ginkluotės Ukrainai. Kalbu apie Europos šalis. Turime nuosekliai daryti spaudimą Putinui ir jo režimui“, – šeštadienį socialdemokratų partijos tarybos posėdyje pareiškė V.Blinkevičiūtė.

Pasak jos, Baltijos šalys iš savo istorijos ir patirties žino, kad, vargu, ar galima susitarti su V.Putinu.

„Ko gero tai (susitarimo galimybė – BNS) yra nesąmonė“, – tvirtino ji.

V.Blinkevičiūtės teigimu, Ukraina turi tapti Europos Sąjungos (ES) šeimos nare: „Tikiuosi, kad taip ir bus“.

Europos Komisija (EK) penktadienį pasiuntė solidarumo su Ukraina simbolį, paskelbusi, kad siūlo Bendrijos lyderiams suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į ES statusą

Rusija sako, kad taip pat „neturi nieko prieš“ galimą Ukrainos narystę ES. Tai penktadienį pareiškė V.Putinas po to, kai EK rekomendavo suteikti Ukrainai kandidatės ES statusą.

Anksčiau Rusija, nuo vasario 24 dienos vykdanti puolimą Ukrainoje, labai neigiamai vertino Kyjivo siekį prisijungti prie NATO – Maskva tai laiko grėsme savo saugumui.

Socialdemokratai valstybės vadovų prašo stabdyti sveikatos, švietimo reformas

Lietuvos socialdemokratų partijos taryba prezidentą bei Vyriausybės ir Seimo vadovus ragina stabdyti pradedamas sveikatos ir švietimo reformas bei prašo inicijuoti išsamų jų svarstymą.

Dokumente dėl viešojo sektoriaus neskurdinimo reikalavimai dėstomi siekiant išvengti neigiamų ilgalaikių socialinių pasekmių ir užtikrinti sveikatos ir švietimo paslaugų tinklo stabilumą.

„Būtent savivaldybes ir jų gyventojus labiausiai paveiks vykdomos pertvarkos ir jų keliami iššūkiai“, – sakoma rašte, kuriame, ieškant plataus sutarimo dėl sveikatos apsaugos sistemos ir švietimo įstaigų tinklo stiprinimo, o ne griovimo, taip pat raginama pradėti išsamų ir atvirą siūlomų permainų svarstymą.

Socialdemokratai prašo stabdyti valstybinių mokyklų diskriminaciją nevalstybinių mokyklų atžvilgiu dėl numatytų skirtingų mokinių atrankos principų, mokyklų ir klasių dydžių reikalavimų.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą siūloma iš esmės koreguoti ir numatyti, kad didžioji dalis joje numatytų lėšų būtų skiriamos paremti tam tikros kritinės infrastruktūros stokojančias švietimo įstaigas, taip pat kurių moksleivių rezultatai yra prastesni, neišskiriant ir mažesnių mokyklų.

Valstybės vadovų prašoma pritarti viešojo sektoriaus įstaigų tinklo pertvarkoms tik tada, kai bus atliktas išsamus ir įrodymais pagrįstas poveikio vertinimas, paisantis Konstitucijoje įtvirtintų lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principų.

Socialdemokratai, be kita ko, dėl geopolitinių priežasčių maisto ir energijos kainoms pasiekus neregėtas aukštumas, siūlo nedelsiant grįžti prie viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijos projekto, paruošto dar 2019 metais, svarstymo ir priėmimo.

Taip pat siūloma nebeatidėlioti Europos Sąjungos institucijų seniai rekomenduojamos mokesčių pertvarkos, kuri leistų sustiprinti valstybės finansinius pamatus, sumažintų darbo jėgos apmokestinimo naštą ir pasitelktų iki šiol nepanaudotus kapitalo ir turto apmokestinimo rezervus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min