15min be reklamos
Publikuota 2022 01 05, 12:18

V.Blinkevičiūtė ragina nedelsiant išspręsti tiesiogiai renkamų merų klausimą: vilkinimas yra nepateisinamas

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė valdančiuosius ragina nedelsiant Seime svarstyti reikimą Konstitucijos pataisą, kuri leistų žmonėms merus ir toliau rinkti tiesiogiai, rašoma pranešime spaudai.
LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės spaudos konferencija
LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės spaudos konferencija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Politikė įspėja, kad iki savivaldos rinkimų likus kiek daugiau nei metams „vis daugiau ženklų, kad valdantieji šį klausimą Seime atidėlioja sąmoningai“.

„Apgailėtina, kad šį klausimą konservatoriai ir liberalai vilkina. Tai – didžiulė nepagarba teisei ir Lietuvos žmonėms. Kai valdantiesiems reikia, jie įstatymus Seime priiminėja ypatingos skubos tvarka, o štai visas pataisas dėl tiesioginių merų rinkimo kažkodėl atidėlioja, prisidengdami nepaprastąja padėtimi. Jei Konstitucijos pataisa nebus priimta laiku, žmonės gali netekti galimybės rinkti merus tiesiogiai. Lygioje vietoje sukurtume didžiulį chaosą ir nežinomybę“, – sako V.Blinkevičiūtė.

Pasak LSDP pirmininkės, jei valdantieji šio klausimo per sausio mėnesį nesiims, socialdemokratai, kartu su kitomis Seimo opozicinėmis frakcijomis, svarstys galimybę sušaukti neeilinę Seimo sesiją.

„Konstitucinio Teismo sprendimą reikia kuo greičiau įvykdyti. Ir pataisyti ne tik Konstituciją, bet ir sutarti bei priimti kitus įstatymus, kur būtų apibrėžtos mero galios. Jų dar nėra ir neaišku, kada bus. Valdantieji, pasinaudodami situacija, matyt, norėtų „kišeninių“ merų – apriboti jų galias. Arba specialiai sukurti tokią situaciją Seime, kad galimybės rinkti merus tiesiogiai visai neliktų. Nes konservatoriams ir liberalams, matyt, taip būtų patogu“, – teigia V.Blinkevičiūtė.

Ji pabrėžia, kad LSDP pasisako už dabartinio tiesioginių merų rinkimo modelio išsaugojimą, savivaldos stiprinimą, taip pat primena, kad socialdemokratai teikė Konstitucijos pataisas, kuriose būtų apibrėžtos ir mero galios.

„Tačiau valdantieji mūsų pasiūlymus atmetė. Nors dabartinė siūloma Konstitucijos pataisa turi daug trūkumų, jos nepriėmus galimybės rinkti merus tiesiogiai žmonės apskritai netektų. 9 iš 10 žmonių, kaip rodo apklausos, nori merus rinkti tiesiogiai. Jau dvi kadencijas galiojanti sistema pasiteisina, stiprina žmonių pasitikėjimą arčiausiai jų esančia valdžia, o žmonės rinkimuose dalyvauja labai aktyviai“, – pažymi LSDP lyderė.

Primename, kad merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2023 m. pavasarį.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min