Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 22d. 16:47

V.Blinkevičiūtė su prezidentu sako aptarusi socialinę politiką, merų rinkimus

Vilija Blinkevičiūtė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Vilija Blinkevičiūtė
Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė antradienį susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda sako aptarusi socialines problemas, tiesioginius merų rinkimus, taip pat apsikeitusi nuomonėmis dėl Partnerystės įstatymo.

BNS europarlamentarė sakė daugiausia dėmesio pokalbyje skyrusi socialinei politikai ir su šalies vadovu radusi „bendrą sutarimą“, jog būtina imtis sprendimų, mažinančių skurdą ir atskirtį.

„Aptarėme su prezidentu, kad būtina daug sparčiau didinti pensijas, daugiau investuoti į šeimas, auginančias vaikus, nes svarbu, kad šeimos nesijaustų blogoje padėtyje kuomet kyla kainos ir jos negali normaliai gyventi. Čia turėtų būti daugiau investicijų, priimami atitinkami sprendimai“, – teigė politikė.

Anot jos, prezidentas išsakė poziciją, kad svarbu neįgaliesiems sudaryti daugiau sąlygų integruotis visuomenėje, pritaikyti aplinką.

Lietuvos socialdemokratų partijos vadovė sako su šalies vadovu taip pat kalbėjusi apie tiesioginius merų rinkimus.

„Turime savo siūlymus, kad meras nebūtų kišeninis, kad jis turėtų tam tikrą kompetenciją – dėl to apsikeitėme nuomonėmis. Prezidentas palaiko tiesioginius mero rinkimus – svarbiausia, kad Seime būtų konstitucinė dauguma ir Konstitucija būtų pakeista. Mūsų pozicija – būtų geriausia, jei mero kompetencija būtų aptarta Konstitucijoje, tada nebūtų galima jos kiekvieną kartą kaitalioti“, – sakė ji.

V.Blinkevičiūtė tvirtino apsikeitusi nuomonėmis ir dėl Partnerystės įstatymo – valdančiosios Laisvės partijos atstovų iniciatyva parlamente birželio pradžioje nesulaukė palaikymo.

Politikė sako išgirdusi G.Nausėdos raginimą įsiklausyti į įvairias nuomones.

„Tiesiog apsikeitėme nuomonėmis dėl Partnerystės įstatymo, nes prie to klausimo mes tikrai grįšime, reikia, kad jis būtų geriau parengtas, geriau įsiklausoma į įvairias nuomones, kad Seime būtų dauguma – tai absoliučiai natūralu, nes kitaip nieko nepavyks padaryti, jautrių įstatymų stumti buldozeriu nepatartina“, – teigė V.Blinkevičiūtė.

„Mes visada pasisakome už tai, kad žmonės, nepriklausomai nuo jų lytinės orientacijos, turėtų lygias galimybes su visais žmonėmis gyventi, kurti, dirbti, rūpintis ir remti vienas kitą“, – kalbėjo socialdemokratų vadovė.

Opozicijoje dirbanti Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, ji turi daugiau nei 16,5 tūkst. narių. Seime jai atstovauja 13 politikų.

V.Blinkevičiūtė partijos pirmininke per tiesioginius rinkimus išrinkta gegužės pradžioje.

Sausį sulaukęs partijos narių kritikos dėl blogų Seimo rinkimų rezultatų iš LSDP vadovų pasitraukė parlamentaras Gintautas Paluckas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min