Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 10:09 , Atnaujinta: 2020 spalio 26d. 10:37

V.Čmilytė-Nielsen: liberalai norėtų vadovauti trims ministerijoms ir Seimui

Trylika vietų naujos kadencijos Seime iškovojusio Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad partija norėtų trijų ministerijų – Aplinkos, Švietimo mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų – vadovų portfelių. Taip pat, pasak V.Čmilytės-Nielsen, Liberalų sąjūdis siektų Seimo pirmininko posto.

Pirmadienį naujienų agentūra BNS organizuoja į Seimą patekusių politinių partijų lyderių spaudos konferencijas, skirtas aptarti rinkimų rezultatus.

Transliaciją galite žiūrėti čia:

Išskyrė svarbiausias sritis

Saviizoliacijoje dėl koronaviruso rizikos esanti V.Čmilytė-Nielsen prie konferencijos jungėsi nuotoliniu būdu.

Pirmiausia ji padėkojo rinkėjams už pasitikėjimo mandatą. Ji džiaugėsi, kad antrasis rinkimų turas partijai buvo sėkmingas.

Vakar ji drauge su konservatorių rinkiminio sąrašo lydere Ingrida Šimonyte ir Laisvės partijos pirmininke Aušrine Armonaite paskelbė deklaraciją apie derybas dėl koalicijos formavimo.

Anot V.Čmilytės-Nielsen, tariantis dėl galimos koalicijos pirmiausia būtina kuo sklandžiau perimti darbus, kurie labiausiai buksuoja, kurie yra svarbiausi ir be kurių neįsivaizduojamas ėjimas į priekį.

Tarp tokių esminių sričių Liberalų sąjūdžio vadovė išskyrė sveikatos apsaugą ir viešuosius finansus, kur esą reikia įvertinti mūsų finansinę sveikatą.

Liberalų sąjūdžiui, anot V.Čmilytės-Nielsen, svarbus mokestinės bazės stabilumas. Per ketverius metus liberalai esą matė labai daug chaoso šioje srityje, jie mano, kad atėjo laikas nuosekliems, į ekonomikos augimą orientuotiems sprendimams.

„Bet liberalai labai aiškiai akcentuoja, kad mes esame už mokesčių sistemos palaipsniui peržiūrėjimą. Ir mūsų tikslas yra atsisakyti nereikalingų mokesčių ir galbūt mažinti dalį tų, kurie paliktų daugiau pinigų žmonių kišenėse“, – nurodė ji.

Kita Liberalų sąjūdžiui svarbi sritis – švietimas.

V.Čmilytės-Nielsen teigimu, būtina grįžti prie nacionalinio susitarimo dėl švietimo, taip pat didinti finansavimą šiai sričiai.

Kitos liberalams svarbios sritys, kaip nurodė partijos pirmininkė, yra aplinkosauga ir regionų politika.

Turi kandidatų į ministrus

Liberalų sąjūdis norėtų vadovauti trims ministerijoms – Aplinkos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų.

Taip pat, pasak V.Čmilytės-Nielsen, partija galėtų ir turėtų pretenduoti į Seimo pirmininko posto.

Kaip sakė Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas, įvardijamas kaip galimas aplinkos ministras, partija turi kompetentingą kandidatą į švietimo, mokslo ir sporto ministrus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Gentvilas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Simonas Gentvilas

Tačiau jo pavardės S.Gentvilas neatskleidė. Kartu jis sakė, kad liberalai negali žengti į šį postą be konservatorių užnugario ir pritarimo svarbiausiems darbams.

„Matysime, jeigu iš tikrųjų įtikinsime partnerius, kad Švietimo ministerija ir jos gaires tektų Liberalų sąjūdžiui piešti ketverius metus, tai tikrai įvardytume ir kandidatą“, – aiškino jis.

Matysime, jeigu iš tikrųjų įtikinsime partnerius, kad Švietimo ministerija ir jos gaires tektų Liberalų sąjūdžiui piešti ketverius metus, tai tikrai įvardytume ir kandidatą.

S.Gentvilas sakė, kad vienas galimų Liberalų sąjūdžio kandidatų į ekonomikos ir inovacijų ministrus – partijos narys Simonas Kairys.

„Jis yra ir mūsų kultūros politikos spykeris. Šiandien apie Kultūros ministeriją mažai kas kalba. Bet tai yra žmogus, kuris galėtų į abu postus pretenduoti“, – aiškino S.Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio atstovė Trakų rajono merė Edita Rudelienė pridūrė, kad šis „geidžiamų“ ministerijų sąrašas nėra galutinis, taškas dėl to esą nepadėtas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Rudelienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Rudelienė

Paskelbė deklaraciją

Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje Liberalų sąjūdis iškovojo 6 parlamentarų mandatus.

Dar 7 vietas Seime laimėjo partijos kandidatai vienmandatėse apygardose antrajame ture.

Pirmadienio naktį trys dabar opozicijoje dirbančios partijos – Seimo rinkimus laimėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija paskelbė deklaraciją, kurioje teigiama, kad šios politinės jėgos yra pasiryžę telktis ir formuoti koaliciją bei Vyriausybę, vadovaujamą Ingridos Šimonytės.

Komentarai: 17

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min