Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 30d. 13:04

V.Gaidys: S.Skvernelio reitingų augimas priklausys nuo jo pasisakymų viešojoje erdvėje

Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui populiarumu jau lenkiant prezidentę Dalią Grybauskaitę ir premjerą Algirdą Butkevičių, rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius sociologas Vladas Gaidys prognozuoja, kad ministro reitingai dar gali augti, bet tai priklausys nuo jo pasisakymų viešojoje erdvėje ir žiniasklaidos.

„Priklausys nuo to, kiek ministras viešojoje erdvėje dalyvaus. Nes jam tai sekasi. Priklausys nuo žiniasklaidos – kiek jį rodys, kalbins ministrą“, –  šeštadienį BNS teigė V.Gaidys.

Tačiau „Vilmorus“ vadovas nespėliojo dėl S.Skvernelio reitingų ateityje. „60 proc. tai gana aukštas populiarumas... D.Grybauskaitė buvo aukščiau“, – sakė V.Gaidys.

Pasak jo, S.Skvernelis be kita ko dar turi ir sukauptą populiarumo kapitalą išlaikyti, „Jis (pasiektas populiarumo lygis – BNS) ne amžinas“, – įspėjo „Vilmorus“ vadovas.

Pasak V. Gaidžio, S.Skvernelio populiarumas augo nuo rudens, o dabar ministras pagaliau aplenkė anksčiau nuolat reitingų viršūnėje buvusius politikus.

„Ilgą laiką konkuravo tik du politikai – prezidentė ir premjeras, tarp jų buvo didžiausia intriga, o visi kiti buvo gerokai toli. Ne per vieną mėnesį, jis (S.Skvernelio populiarumas – BNS) pradėjo kilti – nuo rugsėjo mėnesio, ministras debatus (dėl su policija susijusių įvykių – BNS) viešojoje erdvėje laimėjo“, –  teigė V.Gaidys.

V.Gaidys BNS teigė, kad šis S.Skvernelio įsiveržimas į lyderius nėra pirmas. „Kelis kartus buvo pirmas vertinant kitus rodiklius. Pavyzdžiui, pagal skirtumą teigiamų ir neigiamų jo vertinimų. Praėjusį mėnesį jis irgi buvo pagal tai aukščiau negu prezidentė ir premjeras. Ministras labai mažai turi jo nemėgėjų“, – tvirtino V.Gaidys.

Be to jis S.Skvernelį lygina su buvusiu policijos vadovu dabartiniu Alytaus metru Vytautu Grigaravičiumi. „Jis buvo irgi pirmoje vietoje – visus aplenkęs. Ilgą laiką buvo pirmas“, – kalbėjo V.Gaidys.

Dėl premjero reitingo smukimo V.Gaidys kaltina istorijas, susijas su A.Butkevičiaus aplinkos žmonėmis, įsivėlusiais „į korupcinius dalykus“, o D.Grybauskaitės populiarumą, pasak jo, nusmukdė nuomonės kaita dėl naujos institucijos vaikų apsaugai.

Po tragedijos Kėdainių rajone, kai tėvas šulinyje nuskandino du vaikus, prezidentė buvo iškėlusi   iniciatyvą steigti naują instituciją, kuri rūpintųsi vaiko teisių apsauga, tačiau vėliau teigė buvusi neteisingai suprasta, nes esą nesiūlė naujos institucijos, o kalbėjo apie naujos funkcijos, inspekcinės, kurią perimtų bet kuri jau veikianti institucija.

„Lietuvos ryte“ šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa rodo, kad net 59 proc. šalies gyventojų S.Skvernelį vertina palankiai ir tik 12 proc. nepalankiai. Prieš mėnesį atliktoje apklausoje S.Skvernelį palankiai vertinančių apklaustų gyventojų buvo daugiau negu 2 procentiniais punktais mažiau – 57,2 proc., o nepalankiai ministrą vertino irgi mažiau – 11,6 proc. 

Todėl S.Skvernelis dabar gana apčiuopiamai lenkia antrojoje vietoje esantį premjerą Algirdą Butkevičių ir į trečiąją vietą smuktelėjusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šių dviejų politikų gerbėjų per pastarąjį mėnesį sumažėjo, taip pat padaugėjo svarstančių, kaip juos vertinti – teigiamai ar neigiamai.  

Šįkart teigiamai premjerą įvertino 56,1 proc. respondentų, o prieš mėnesį tokių buvo 60,9 proc. Neigiamai A.Butkevičių vertina 20 proc. respondentų – šiek tiek daugiau negu prieš mėnesį, kada premjerą neigiamai vertino 18,7 proc. apklaustųjų.   

Prezidentę teigiamai sausį pareiškė vertinantys 54,1 proc. apklaustųjų, o prieš mėnesį – 57,2 proc. Neigiamai prezidentę dabar vertina 26,8 proc. respondentų, o praėjusių metų gruodį   jų buvo 25,2 proc.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min