Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 30d. 10:07

V.Gapšys galėjo žinoti apie prokurorės R.Aliukonienės korupciją, bet pranešti neturėjo

Prokuroras Martynas Jovaiša
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Generalinės prokuratūros ONKTD vyr. prokuroras Martynas Jovaiša
Po nuskambėjusio skandalo, jog Mažeikių prokuroras įtariamas teisėjo papirkimu, penktadienį Generalinės prokuratūros atstovai komentavo bylas, kuriose korupcija įtariami jų buvę ar vis dar esami kolegos – Žilvinas Gžimaila ir Rita Aliukonienė. Paaiškėjo, kad buvęs parlamentaras Vytautas Gapšys galėjo žinoti apie pastarosios korupcinius nusikaltimus.

„Šių metų vasario mėnesį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusios prokurorės R.Aliukonienės galimai padarytų korupcinių nusikaltimų prokuroro sprendimu yra baigiamas ir bus rašomas kaltinamasis aktas. Baudžiamoji byla bus perduodama teisminiam nagrinėjimui“, – sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.

Artimiausiu metu ši korupcijos byla turi keliauti į teismą, o buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Viktoras Aidukas iš specialiojo liudytojo tapo tik liudytoju.

Prokuratūros teigimu, baigus ikiteisminį tyrimą įtariamaisiais išlieka tik R.Aliukonienė ir verslininkas, kuris buvo pažįstamas su parlamentaru V.Gapšiu. BNS žiniomis, įtarimai šiame tyrime pareikšti ir kelių ženklinimo bendrovės „ Kasandros grupė“ savininkui Arūnui Cicėnui.

Tuo tarpu prokuroras Tomas Meškauskas užsiminė, kad buvęs Seimo narys pagal turimas aplinkybes turėjo žinoti apie nusikalstamą veiką, tačiau įstatymas jo neįpareigojo apie tai pranešti. „Sakykim, veika gal ne tokio sunkumo“, – sakė prokuroras T.Meškauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Gapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Gapšys

Korupcijos skandalas prokuratūrą sukrėtė vasarį. Tuomet Generalinė prokuratūra pranešė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės ir kad tyrimas susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Aukščiausiajame Teisme.

R.Aliukonienei buvo pateikti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu, ji vėliau atleista. Dėl dabar buvusios Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės korupcijos tyrimo buvusiam parlamentarui V.Gapšiui buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Kaip specialusis liudytojas šioje byloje apklaustas ir Aukščiausiojo Teismo teisėjas V.Aidukas. Dabar jis jau taip pat atleistas iš pareigų.

„Surinkus būtinus duomenis paaiškėjo, kad joks poveikis kolegijai teisėjų, nagrinėjusiai Darbo partijos bylą Aukščiausiajame teisme, nebuvo padarytas, nebuvo padaryta jokia įtaka teisėjui V.Aidukui, todėl natūralu, kad jis tapo liudytoju“, – sakė D.Meškauskas.

Prokuroras pabrėžė, kad įtariamieji įvykio aplinkybių nekomentuoja.

Kaip jau pranešė prokuratūra, ketvirtadienį prokuratūrą sudrebino kita korupcijos istorija. Tądien buvo sulaikytas Šiaulių apygardos prokuroras Ž.Gžimaila, dirbantis Mažeikiuose, kuris, bylos duomenimis, davė 1000 eurų dydžio kyšį Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl papirkimo“, – sakė M.Jovaiša.

Įtariama, kad kyšis duotas už tai, jog nagrinėdamas administracinę bylą, šis teisėjas priimtų palankų sprendimą prokuroro Ž.Gžimailos pažįstamam privačiam asmeniui, pažeidusiam Kelių eismo taisykles.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Sprendimo paskelbimas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Sprendimo paskelbimas Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje

M.Jovaiša penktadienį pranešė, kad Ž.Gžimailai nebuvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas. Prokurorui paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Bylos duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad analogišką poveikį Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui galėjo daryti ir Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Antanavičius.

Prokuroro nutarimu, R.Antanavičiui ketvirtadienį suteiktas liudytojo, kuris turi teisę neduoti parodymų apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, statusas.

D.Meškauskas teigė, jog R.Antanavičius atsisakė duoti parodymus, tačiau prokuratūra toliau bandys pareikšti įtarimus teisėjui.

„Logiška bus, jeigu mes tęsime savo bandymus jį apklausti ir kreipsimės į Seimą ar Prezidentę duoti sutikimą jį traukti baudžiamojon atsakomybėn ir tada sieksime jį apklausti“, – sakė D.Meškauskas.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio sprendimu, minėto prokuroro atžvilgiu ketvirtadienį taip pat bus pradėtas tarnybinis patikrinimas bei priimtas sprendimas dėl nušalinimo nuo pareigų tyrimo laikotarpiui.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS teigė, jog neįvardijamas Mažeikių teisėjas buvo apklaustas liudytoju – jis teisėsaugai ir pranešė apie jam darytą poveikį.

Nuo 2014 metų pradžios ikiteisminiai tyrimai dėl įvairių korupcinio pobūdžio veikų buvo pradėti penkių prokurorų atžvilgiu, net du iš jų – šiemet. Tiesa, du buvę prokurorai per šį laikotarpį teismų jau pripažinti kaltais.

Prokuratūra pažymi, jog iš viso šiuo metu yra atliekami du tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min