Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 11d. 08:19

V.Grigaravičius užleis kėdę: į Alytaus miesto merus jau taikosi trys kandidatai

Vytautas Grigaravičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytautas Grigaravičius

Ateinančių metų pavasarį rinksime savivaldybių tarybų narius, o drauge dalyvausime ir tiesioginiuose merų rinkimuose. Pirmasis pačių alytiškių išrinktas ir rekordinio balsų kiekio (16 tūkst. 594!) sulaukęs meras Vytautas Grigaravičius paskelbė, kad 2019-ųjų rinkimuose nedalyvaus. Kas bus šiuo metu Dzūkijos sostinę valdančiųjų Alytaus piliečių kandidatas į mero postą, šie dar nepraneša, tuo tarpu pagrindiniai politiniai oponentai savo kozirius jau įvardijo.

Judėjimas „Už Alytų“ savo kandidatu į Alytaus miesto merus paskelbė Gediminą Daukšį. Jis – buvęs savivaldybės vicemeras, ilgametis tarybos narys, atstovavęs liberalų partijų idėjoms. Pastaraisiais metais G.Daukšys iš politikos buvo pasitraukęs savo noru, per tą laiką tapo Lietuvos futbolo federacijos viceprezidentu, Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentu, o vykdydamas šią veiklą – ir nemenku dabartinių miesto valdančiųjų kritiku.

Į Dzūkijos sostinės savivaldos vadovus taip pat siūlomas neseniai socialdemokratų partijos nariu tapęs ir vietos kandidatų į mero postą rinkimus laimėjęs Alytaus miesto savivaldybės tarybos politikas Nerijus Cesiulis. Jis – vienas iš opozicijos lyderių, prisidėjusių prie miesto vicemerų Valės Gibienės ir Tautvydo Tamulevičiaus laikinojo atstatydinimo.

Į miesto metus taip pat bus siūlomas po ilgos kovos Alytaus konservatorių kandidatų rinkimus laimėjęs Šarūnas Klėgeris. Politinių postų miesto savivaldybėje iki šiol neužėmęs alytiškis garsėja kaip aktyvus įvairių bendruomenių, kultūros, sporto projektų dalyvis ir rėmėjas, mieste populiariausio bėgimo „Alytaus pusmaratonis“ rengėjas. Vertinant politinę Š.Klėgerio poziciją, panašu, kad tai – kandidatas, esantis „centre“ tarp opozicinių kandidatų ir dabar miestą valdančiųjų.

Gali būti, kad panašią „vidurio“ poziciją užims ir buvusio konservatoriaus, dabartinio Seimo nario Roberto Šarknicko vadovaujamo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Alytaus skyriaus kandidatas į merus. Kurį laiką, iki skyriaus įkūrimo, seimūnas laikėsi arčiau judėjimo „Už Alytų“, tačiau pastaruoju metu daugiau dėmesio skiria „Alytaus piliečiams“ – užjautė atstatydinimą patyrusius jų vicemerus ir pan. Vadinamieji valstiečiai apie savo kandidatą į Dzūkijos sostinės merus ketina paskelbti spalio 1 dieną.

Miesto darbiečiai, liberalai apie savo kandidatus į merus kol kas neinformuoja.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min