Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 29d. 16:10

V.Janušonis: Klaipėdoje nuo COVID-19 gydomų medikų būklė gera, bet reanimacijoje yra trys pacientai

Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos universitetinė ligoninė

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis 15min informavo, kad šiuo metu ligoninėje nuo COVID-19 gydomi 33 pacientai, 3 iš jų yra reanimacijoje, tačiau dėl kitų priežasčių. 15-os šia liga užsikrėtusių medikų sveikatos būklė gera.

„Tų medikų yra 15-a, jų būklė, aš vakar su dauguma susisiekiau telefonu, kaip ir paprastai mes bendraujame, jų būklė šiai dienai yra gera. Patenkinama, gera. Šiai dienai“, – teigė V.Janušonis ir patikino, kad tarp medicinos darbuotojų sudėtingų atvejų nėra.

Tuo metu ligoninėje gydomi 33 pacientai, užsikrėtę naujuoju koronavirusu.

„Turime 33. Iš jų 3 yra reanimacijos skyriuje – jų būklė yra pakankamai sunki. Bet jų būklė, vėlgi, sunki ne dėl COVID-19, bet dėl to, kad jie turi kitų ligų“, – sako V.Janušonis. Jis aiškino, kad pacientams atliktos kitos operacijos, pvz., dėl kraujo išsiliejimo ar dėl auglių.

Jis tvirtino, kad minimi ligoniai yra ne iš koronaviruso židiniu tapusio ligoninės Akių ligų skyriaus, bet pacientai, kuriems atliktos operacijos.

Ar koronavirusą jie pasigavo ligoninėje? Vadovas negalėjo atsakyti.

„Sunku pasakyt, mes manome, kad jie su COVID-19 atvykę. Šito neįmanoma pasakyti, mes manome, kad ligoniai gali atvykti. Aš žinau, kad ir kitose ligoninėse jau tokia situacija yra. Kai pacientai atvyksta, mes jų negalime prafiltruoti. Nors jų matuota temperatūra ir žiūrima, bet kai ekstra, skubos tvarka atvyksta pacientas, jis iškart eina į reanimacijos skyrių arba ant operacinės stalo. Jų visų patikrinti nėra galimybių. Nei visų pacientų, atvykstančių dėl kitų ligų“, – 15min sako V.Janušonis.

Vyr. gydytojas informavo, kad iš ligoninės 9 asmenys buvo išleisti gydytis namo.

„Šiuo metu 9, kurie sirgo, jau netoli pasveikimo. Kai kurie net ir patys reikalavo, remdamiesi įstatymais, teisės aktais, kad juos išleistume – jie turi galimybes izoliuotis, tai tokius išleidome“, – sako V.Janušonis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje yra šiuo metu 19 pacientų, kurie dėl karščiavimo ar kitokių simptomų laukia testų dėl koronaviruso rezultatų.

Dėl COVID infekcijos ligoninėje uždarytas Akių ligų skyrius, taip pat ketinama uždaryti Neurochirurgijos skyrių, LRT teigė V.Janušonis. Šiuo metu iš viso izoliuota 60 ligoninės medikų, tarp jų – 20 gydytojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min