Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Landsbergis apie Lenkų rinkimų akcijos demaršą: „Landsbergis visur ir visada viskuo dėtas“

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos parlamentarai pirmadienį iškilmingo Seimo posėdžio metu minint Laisvės gynėjų dieną demonstratyviai paliko salę, kai kalbą pradėjo sakyti Vytautas Landsbergis. Pirmasis šalies vadovas po nepriklausomybės atkūrimo vakare LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ pripažino, kad demaršo net nepastebėjo.

„Aš turiu prisipažinti sau gal ir nemalonų dalyką – aš nepastebėjau jo. Paskui manęs klausė to paties, o aš sakiau – kokį demaršą?, – laidos vedėjui Edmundui Jakilaičiui sakė V.Landsbergis. – Paskui pradėjau galvoti taip – kažkas šmėstelėjo“.

V.Landsbergis sakė, kad LLRA akcija patyrė visišką fiasko, jeigu jo nepastebėjo tas žmogus, prieš kurį ji buvo nukreipta.

V.Landsbergis sakė, kad LLRA akcija patyrė visišką fiasko, jeigu jo nepastebėjo tas žmogus, prieš kurį ji buvo nukreipta.

Kartu su laidos vedėju svarstydamas, kodėl LLRA savo demaršui pasirinko būtent jo kalbą, V.Landsbergis juokavo: „Landsbergis visur ir visada viskuo dėtas“.

Tačiau šiuo atveju, anot jo, galbūt prisidėjo ir tai, kad Voldemaro Tomaševskio įsitikinimu, V.Landsbergis anksčiau buvo Sovietų Sąjungos diplomatas ir dirbo užsienyje SSRS ambasadoje. „Aš į jokius teismus nesikreipiau dėl tokių dalykų, bet labai juokinga, kad žmonės nesivaržo kalbėti nesąmonių“, – sakė V.Landsbergis.

Seime minint sovietų agresijos 23-iąsias metines, Lietuvos lenkų partijos politikai pareiškė protestuojantys dėl to, kad nepriimami įstatymai, kurie leistų platesnį lenkų kalbos vartojimą viešajame gyvenime.

Partijos atstovai išsakė pasipiktinimą dėl teismo sprendimu skirtos daugiau kai 43 tūkst. litų baudos Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslovui Daškevičiui, kuris nevykdė teismo sprendimo nukabinti gatvių lenteles su užrašais lenkų kalba.

Vilniaus apygardos teismas jam skyrė 100 litų baudą už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną, o teismo sprendimas nuimti nelegaliai pakabintas lenteles su lenkiškais gatvių pavadinimais nevykdomas nuo 2008 metų rugsėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min