Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Landsbergis apie V.Putiną: „Juk jis bijo – jau sapnuoja kitų diktatorių likimą“

Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kodėl taip sunku Europai įvardyti Vladimiro Putino veiksmus Ukrainoje tikruoju vardu? „Pirmiausia dėl įpročio linkčioti, bijoti ir pataikauti. Tuos įpročius nelengva įveikti, ypač jei jie buvo laikomi dorybe, vertybe ir teisinga politika: nuolaidžiauti ir nutylėti nusikaltimus, ardomąją antidemokratinę veiklą pasauliniu mastu. Dabar Rusija yra jėga, kuri griauna pasaulinę taikaus sanbūvio tvarką“, – LNK laidoje „Alfa savaitė“ kalbėjo profesorius Vytautas Landsbergis.

Jo nuomone, Rusijai šalies suverenumas reiškia tai, kad galima spjauti į visus kitus. „Bet tai yra chuligano arba bandito suverenumas, kuriam nėra jokių varžtų. O jie turi būti. Jei nėra vidinių, tai turi būti tarptautiniai, kad nebūtų chaoso ir pasaulio pabaigos“, – svarstė V.Landsbergis.

V.Putino grasinimus atominiu karu, sakant, kad Ameriką pelenais pavers per 5 minutes, profesorius vadina beprotybe: „Vadinasi, jis nesuvokia, kad per 3 minutes galėtų būti paverstas pelenais.“

Psichė pagal graikus yra siela. O kas toje sieloje dedasi – juoda gelmė. Niekas negali atspėti, kada ten įvyks koks nors lūžis, prasiverš vulkanas.

Baimė, pasak V.Landsbergio, yra pagrindinė V.Putino vertybė. Ar eis V.Putinas gilyn į Ukrainą ar net už jos ribų, esą priklausys ne tiek nuo socialinių, kiek nuo psichinių problemų.

„Ne tik Europos, bet ir pasaulio likimas priklauso nuo vieno žmogaus psichės. O psichė pagal graikus yra siela. O kas toje sieloje dedasi – juoda gelmė. Niekas negali atspėti, kada ten įvyks koks nors lūžis, prasiverš vulkanas ar beprotybė viską užtemdys.“

V.Landbergis neabejoja, kad V.Putinas ne tik stengiasi įvaryti baimę kitiems, bet ir pats nuo jos kenčia: „Juk jis bijo. Jis sako: „Jie nori mane nuversti.“ Vadinasi, šviečiasi kitų diktatorių likimas po nuvertimo. Matyt, naktimis sapnuojasi.“

V.Landsbergis, Lietuvai išsivaduojant, sakė turėjęs vilties, kad Rusija darysis europietiška ir nebebus agresyvi, pavojinga.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

„Kažkada galvojau, kad buvimas Rusijos kaimynu gal net nebus nelaimė. Aišku, tai yra pasakų sritis, ypač šiandien. Tačiau taip buvo galima galvot.  Bet tos psicho problemos būdingos didelėms žmonių masėms, kurios pasidavusios kvailinimui ir agresyviam kurstymui“, – sakė profesorius.

Vakarų sankcijos smaugia Rusiją, bet jos nesustabdė. Kodėl kilpa neveržiama dar tvirčiau?

„Skaičiuojama, kad neperspaustų, nes, jei įvarysime į kampą per greitai, jie gali išeiti iš proto ir pradėti karą. V.Putinas supranta, kad prarado Ukrainą. Gabaliuką žemės gali atplėšti, bet tu praradai Ukrainą su savo politika, tu nieko nelaimėjai – save apnuoginai prieš pasaulį. Jis sako: „Mums nebaisi izoliacija.“ Vadinasi, pripažįsta, kad jis įvarė Rusiją į pasaulinę izoliaciją“, – kalbėjo V.Landbergis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min