Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 12:26 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 28d. 12:57

V.Landsbergis: Astravo kiaulystė – Kremliaus kerštas Lietuvai

Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad prie mūsų valstybės sienos kaimyninėje Baltarusijoje iškilusi Astravo atominė elektrinė yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino keršto jėgainė. 

Šeštadienį TS-LKD taryba susirinko apsvarstyti kreipimąsi į šalies vadovus dėl Lietuvos kaimynystėje baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės, kuri pripažinta kelianti grėsmę mūsų šalies nacionaliniam saugumui.

Konservatorių garbės pirmininkas V.Landsbergis akcentavo, kad Astravo atominės elektrinės grėsmė Lietuvai yra prioritetų prioritetas.

Neprognozuojamos pasekmės

V.Landsbergio teigimu, kol Seime tęsiasi Naisių teatro festivalis, Lietuva stumiama į nepaprastai rimtą, keleriopai lemtingą nacionalinę situaciją.

Anot TS-LKD patriarcho, dėl valdžios negabumo ir užsispyrimo beviltiškai įstrigus mokesčių reformai, esant katastrofiškai padėčiai mokyklų, gydymo ir socialinės rūpybos srityse, atsiveria didžioji Rusijos ir Baltarusijos užtaisyta Astravo kiaulystė su neprognozuojamomis šio Kremliaus keršto pasekmėmis.

Astravo atominę elektrinę V.Landsbergis vadino Vladimiro Putino keršto jėgaine.

Jis sakė, kad prieš pusketvirtų metų paskelbtame dviejų buvusių valstybės vadovų ir trijų svarbiausių politinių partijų pirmininkų kreipimesi teigiama, jog yra kreipiamasi į Vyriausybę ir visas tarptautines organizacijas, reikalaujant padaryti viską, kad Astravo elektrinės statyba nedelsiant būtų sustabdyta.

O mūsų Vyriausybė turi užtikrinti, kad Astravo atominėje jėgainėje pagaminta elektros energija jokiomis aplinkybėmis nepateks į Lietuvą, „netekės“ per mūsų šalį ir niekada nebus parduodama Lietuvos elektros rinkoje.

Po juo, kaip pabrėžė V.Landsbergis, parašą taip pat padėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Dabar 2019-ųjų pabaiga. Ar tikrai viskas padaryta? Ar techniškai bent kas nors padaryta? Po šių dienų kreipimosi, kuris jums žinomas, jau yra ir Gedimino Kirkilo parašas, bet nematome R.Karbauskio parašo. Kas žaliuosius paveikė į kapituliacijos pusę? Vis dėlto kviečiame pagalvojus prisijungti“, – kalbėjo TS-LKD garbės pirmininkas.

Dabar 2019-ųjų pabaiga. Ar tikrai viskas padaryta? Ar techniškai bent kas nors padaryta?

Braliukai ketina užsidirbti iš mūsų nelaimės“

V.Landsbergis pabrėžė, kad tegul premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybė viešai svarsto galimybes Lietuvai atsijungti, ko reikalauja ir Konstitucija, ne tik nuo Rusijos-Baltarusijos sąjunginės valstybės, bet ir nuo nusigręžiančių, Baltijos kelią pamiršusių ir iš mūsų nelaimės ketinančių užsidirbti braliukų.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis
Arno Strumilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis

„Beje, Lenkija – broliškesnė. Ji tai padarė“, – akcentavo profesorius.

Rusija arba Kremlius dabar tą sindromą, pasak V.Landsbergio, rezga bei užtaisinėja ir savo provincijai – „Minsko gubernijai“ ir kaimynei Lietuvai. Tuo pačiu – Europos Sąjungai, kurios dalimi esame.

„Bet ponai Federica Mogherini ir Jeanas Claude'as Junckeris to turbūt nesupranta. O Lietuva su jos besikeičiančiomis valdžiomis iš pradžių buvo klaidinama, kad gal pavyks pirmiems pasistatyti saugią japonų-amerikiečių jėgainę. Kol nesutrukdė anuometinės jungtinės žaliųjų ir valstiečių pastangos su apgaulingu referendumu“, – TS-LKD tarybos posėdyje kalbėjo V.Landsbergis.

Dabar, jo nuomone, septynerius metus kairiųjų ir žaliųjų valia žengiame nesipriešinimo keliu.

Dabar, kaip pabrėžė V.Landsbergis, laikas tarti: „Darome“.

„Darome“.

TS-LKD patriarchas kritikavo užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių. Jis pabrėžė, kad dėl Astravo atominės elektrinės būtina kalbėti tiesiai ir griežtai.

„Jeigu ministras L.Linkevičius nejunta pasipriešinimo prasmės, kaip kartais prasitaria, na, tegul nebevargsta savo sunkiame poste. Nemanau, kad ministras be tvirtų valstybinių įsitikinimų gali būti siunčiamas spalio pradžioje į Minską, kad ten balsuotų Lietuvos vardu“, – įsitikinęs V.Landsbergis.

Astravo monstrą – į Mogiliovą

V.Landsbergis akcentavo, kad nėra laiko politiniams korektiškumams ir dairymuisi aplink, ką pasakys kunigaikštienė Marija Aleksejevna.

„Scanpix“/AP nuotr./V.Putinas Izraelio interesus užsienyje remiančio fondo „Keren Hayesod“ kongrese
„Scanpix“/AP nuotr./V.Putinas Izraelio interesus užsienyje remiančio fondo „Keren Hayesod“ kongrese

„Privalu kalbėti tiesiai ir suprantamai. Pavyzdžiui, mes nesutinkame ir niekad nesutiksime. Astravo monstrą – į Mogiliovą. Nemokėsime už tą virvę, pagal Lenino posakį, ant kurios mus ir pakars“, – kalbėjo V.Landsbergis.

Astravo monstrą – į Mogiliovą. Nemokėsime už tą virvę, pagal Lenino posakį, ant kurios mus ir pakars.

Pripažinta nesaugia

Astravo atominę elektrinę mūsų šalis įstatymu yra pripažinusi nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos pasienyje dygstanti nesaugi Astravo atominė elektrinė – nesugebėjimo suburti tarptautinės koalicijos, ypač bendradarbiauti su Lenkija, rezultatas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos pasienyje dygstanti nesaugi Astravo atominė elektrinė – nesugebėjimo suburti tarptautinės koalicijos, ypač bendradarbiauti su Lenkija, rezultatas.

Tai, kad statydama atominę elektrinę Baltarusija pažeidė tam tikrus Espo (Jungtinių Tautų Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste) straipsnius, pritarė ir šios sutarties šalys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min