Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 10:58

V.Landsbergis susitiko su 1991-aisiais laišką jam parašiusiu ir santaupas paaukojusiu M.Mikalausku

„Aš esu penktokas ir apginti Lietuvą esu per mažas, nes neleidžia mama. Aš siunčiu Jums savo sutaupytus pinigus, kad nupirktumėt kas reikalinga ir laimėtumėm“, – lemtingą 1991 m. sausį laiške Aukščiausios Tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui parašė kaunietis Mindaugas Mikalauskas. Penktadienį laiško autorius ir gavėjas susitiko 15min studijoje.

M.Mikalauskui jau 38 metai, jis nebe penktokas, o pats turi dvi dukras. Į susitikimą su V.Landsbergiu kaunietis atvyko su šeštoke Meda, o V.Landsbergis atskubėjo nešinas dovana – knygele, kurioje publikuotas ir M.Mikalausko laiškas.

„Pagrindinis dalykas, kad jis norėjo prisidėti. Čia tiek daug turinio tame laiške yra. Aš noriu ginti Lietuvą, penktokas, tik mama neleidžia. (...) Nusistatymas yra labai svarbus ir gražus, na, mama neleidžia, tai ką padarysi. (...) Labai svarbus supratimas, kad kuo galiu – tuo prisidedu“, – M.Mikalausko laišką analizavo V.Landsbergis.

M.Mikalauskas pasakojo, kad jo sprendimui paaukoti visas savo santaupas lėmė ir tai, kad augo patriotiškai nusiteikusioje šeimoje, o kalbos apie Lietuvos gynybą buvo girdimos nuolat.

„Laiškas turbūt gimė natūraliai savaime, aš manyčiau. Faktas, kad augau patriotų šeimoje, kad jau gimė tokia mintis“, – pripažino jis.

M.Mikalauskas pasakojo, kad jo tėvai eidavo budėti prie arčiausiai namų buvusio strateginio objekto, nešdavo susirinkusiems arbatos, sumuštinių, o jam eiti kartu neleisdavo. Todėl jis rado savo būdą prisidėti – nutarė paaukoti santaupas, o tėvai paskatino kartu parašyti ir laišką.

„Metams bėgant, kaip man tėvai pasakojo, dar tas laiškas nebuvo paskelbtas viešai, buvo malonu žinoti, kad pinigai pasiekė tikslą“, – teigė jis.

Profesorius domėjosi, kaip susiklostė M.Mikalausko gyvenimas, ką jis galvoja apie Lietuvą. Jis juokavo klausdamas, ar šiandien M.Mikalauskas laisvei atiduotų visas santaupas.

„Gal ne santaupos čia esmė, bet kad eitum ginti, tai faktas, kad eitum, nes tik tų visų įvykių dėka šiandien mes turime tai, ką dabar turime. Turime laisvę, galime rinktis, kur mes norime važiuoti, ką veikti, keliauti“, – kalbėjo M.Mikalauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min