Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 20:47

V.Laučius: LLRA durys bus neuždarytos tik tada, jeigu išsižadės V.Tomaševskio

Valdemeras Taomaševskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdemeras Tomaševskis
Galimybių LLRA likti tarp valdančiųjų yra. Tačiau, pasak portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, partijai reikia atsikratyti lyderio.

„Stumte niekas nestumia, jie patys gali rinktis savo politinį kelią. Jeigu jų vėliava ir didžiausia vertybė yra viceministrė Renatą Cytacka ir V. Tomaševskio ambicijos, tuomet – ką padarysi, greičiausiai tokia partija turėtų būti išmetama iš barščių. Jeigu jie ras vertybių, kurios yra svarbesnės už V. Tomaševskio kaprizus ir R. Cytacką, tuomet durys nebus galutinai užtrenktos“, – teigia politologas.

Jeigu lenkai ras vertybių, kurios yra svarbesnės už V. Tomaševskio kaprizus ir R. Cytacką, tuomet durys nebus galutinai užtrenktos, – teigia V.Laučius

Po to, kai antradienį prezidentė atleido lenkų rinkimų akcijos deleguotą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių, neaiškus tapo ir visos Lenkų rinkimų akcijos (LLRA) likimas valdančiojoje koalicijoje.

Pasak premjero, su šios partijos vadovu V. Tomaševskiu jis kalbėjo praėjusią savaitę, o šią jis esą neparodė jokios iniciatyvos susitikti su ministru pirmininku. Susidariusi situacija bus aptarta pirmadienį politinėje taryboje.

Tai, kad LLRA į energetikos viceministres vėl skirs sukritikuotą R. Cytacką, šios partijos vadovai nuolat kartojo nepaisydami premjero nuomonės, kuris tikino, jog kandidatė nekompetentinga. Atomazga netikėta – R. Cytacka kol kas lieka viceministre, o ministras J. Neverovičius antradienį atleistas. Valdantiesiems dabar reikia apsispręsti, ar LLRA apskritai liks valdančiojoje koalicijoje. Tai greičiausiai paaiškės pirmadienį per politinės tarybos posėdį.

„LLRA buvo ne kartą atleista už tam tikrus iššūkius prieš Europos Parlamento, Prezidento rinkimus. Manėme, kad tai susieta su rinkimų kampanijos programa, kad būtų sukeltas chaosas ir pritraukti tam tikri rinkėjai. Tačiau tai, kas vyksta dabar, pasibaigus rinkimams, man yra visiškai nesuprantama“, – teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Darbo partija dėl galimybės LLRA likti valdančiojoje koalicijoje žada apsispręsti per ketvirtadienį vyksiantį prezidiumo posėdį. Vienas iš darbo partijos vadovų – Vytautas Gapšys – teigia, kad valdantiesiems dirbti lengviau, kai koalicija platesnė. Tačiau didelės problemos nemato, jei LLRA tektų trauktis.

„Problemos jokios nebūtų, jeigu LLRA pasitrauktų. Valdančioji dauguma turėtų daugiau negu pakankamai balsų Seime priimti reikiamus įstatymus“, – teigė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas V. Gapšys.

Dar viena valdančioji partija – „Tvarka ir teisingumas“ – kol kas bendros pozicijos dėl lenkų nėra priėmusi. Partijos vadovas Rolandas Paksas teigė, kad premjeras paskubėjo atleisti J. Neverovičių.

Premjero tvirtinimu, J. Neverovičiui grįžti į energetikos ministro postą nebėra galimybių, nors kai kurie LLRA nariai teigia, kad jį vėl siūlys į ministro kėdę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min