15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 14:05

V.Matijošaičio tolesnę politinę karjerą nulems jo verslo Rusijoje likimas

Kauno meras, vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Visvaldas Matijošaitis dar kartą pažadėjo, jo iš dalies valdomas verslas trauksis iš Rusijos. „Nejaukiai jaučiamės ir mes toje šalyje nebedirbsime“, – sakė jis. Kodėl V.Matijošaičiui pasidarė nejauku dėl verslo Rusijoje? Kokią įtaką jo sprendimui, ar kandidatuoti dar kartą į Kauno merus, turės vis atidedamas jo iš dalies valdomo verslo pardavimas Rusijoje? Ir kodėl V.Matijošaičio politinė veikla itin primena Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną?
Konferencija Dariaus ir Girėno stadione Tik prenumeratoriams
V.Matijošaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Apie tai portalo 15min videolaidoje „15/15“ diskutavo komunikacijos specialistai Arijus Katauskas ir Mindaugas Lapinskas.

– Ar pasikeitė Visvaldo Matijošaičio komunikacija jo šeimos verslo Rusijoje klausimu, Arijau Katauskai?

A.Katauskas: Na, jeigu mes žiūrėtume nuo pat karo pradžios, meras iš tikrųjų buvo mažiau kalbantis, ko gero, apie visą šitą situaciją. Kalbėjo daugiau jo sūnūs, kurie užima oficialius postus „Vičiūnuose“. Visgi Visvaldas Matijošaitis labiau yra meras ir jis tos pozicijos laikėsi. Taip, buvo keletas išėjimų. Bet dabar mes, ko gero, išgirdome jo labai aiškų, stiprų pasakymą, kad jis iš ten trauksis.

Aišku, pasakymas, kad nejaukiai jaučiasi, gal kalbos figūra buvo labiau, nes jaustis nejaukiai Rusijoje turbūt dabar nėra tinkamas pasakymas, bet aš nematyčiau labai didelio pokyčio komunikacijoje, jeigu kalbėsime apie V.Matijošaitį, apie „Vičiūnus“. Jie sakė, kad trauksis, įvardino vienus terminus, kitus terminus, trečius terminus, dabar vėlgi tam tikri terminai yra įvardinti. Bet aš matau tą pačią liniją ir manau, kad didelio pokyčio nėra.

– Įdomu, ką jūs pasakėte apie tą stilistinę figūrą – nejaukiai jaučiasi dėl verslo Rusijoje. Manote, visuomenė nepajus empatijos tokiems žodžiams? Nes atrodo kaip ir pripažinimas, kad nieko gero tas verslas Rusijoje. Tai gal kaip tik gerai?

A.Katauskas: Taip, kad traukiasi, turbūt yra svarbi dalis, žiūrint ir į politinį išsidėliojimą, nes akivaizdu, kad artėjančiuose savivaldos rinkimuose, apie kuriuos Visvaldas Matijošaitis dar kalba labai atsargiai, jis bus paskutinis, kuris paskelbs, ar eina, ar neina.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Komunikacijos specialistas - Arijus Katauskas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Komunikacijos specialistas - Arijus Katauskas

Akivaizdu, kad dabar kritika didžiausia jam būtų, jeigu jis eitų, ne dėl to, ką jis daro Kaune, o, ko gero, labai unifikuotas frontas būtų prieš jį būtent dėl jo pozicijos ir jo darbo Rusijoje. Tad šitoje vietoje tai labai atsargus pasakymas, jeigu jis buvo apmąstytas, bet Kauno meras pasižymi kartais ir improvizuotais pasisakymais...

– Mindaugai Lapinskai, kaip jums atrodo, ar yra kažkokių pokyčių Visvaldo Matijošaičio komunikacijoje?

M.Lapinskas: Na, jis, žinia, neturi socialinių tinklų ir kalba tada, kada nori. Pokytis toks, kad jis prakalbo. Kita vertus, nemanau, kad čia kažkoks planuotas ar neplanuotas pasakymas. Tiesiog Visvaldas Matijošaitis yra geras verslininkas. Kaip geras verslininkas, jis yra labai geras manipuliantas. Ir dėl to jis kalba kaip tipiškas manipuliantas.

Jis pirmadieniais būna valdovas ir kalba iš viršaus, duoda nurodymus, „stroinas“ – taip buitiniu žodžiu šnekant – moteris, apžiūrinėdamas Ąžuolyną.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Mindaugas Lapinskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Mindaugas Lapinskas

Antradieniais, porinėmis savaitės dienomis, jis yra auka. Ir dabar kalba taip, kaip auka, – jūs nesuprantat, kaip man sunku gyventi, nes štai aš, nabagėlis, turiu verslą Rusijoje, ten mane skriaudžia ir panašiai, ir taip toliau.

Tai tą patį mes matome Vladimiro Putino elgesyje, kuris irgi vieną dieną yra valdovas, kitą dieną – auka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min