Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 14d. 09:07

V.Mazuronis, kreipdamasis į Europos tarybos pirmininką, prašo palaikymo dėl Astravo jėgainės

Astravo atominė elektrinė
Ernesto Naprio / 15min nuotr. / Astravo atominė elektrinė
Europos Parlamento (EP) narys Valentinas Mazuronis pakvietė visus Lietuvos deleguotus EP narius ir kelias dešimtis nevyriausybinių organizacijų prašydamas pasirašyti po kreipimusi į Europos Tarybos (ET) pirmininką Donaldą Tuską. Kreipimesi prašoma įtraukti Astravo AE saugumo klausimą į artėjančio Rytų partnerystės programos aukščiausių viršūnių susitikimo darbotvarkę lapkričio 24 d.

Kreipimesi rašoma, kad „tiek Lietuva, tiek Baltarusija (kaip ir visos ES šalys) yra prisijungusios prie 1991 m. Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espoo konvencija). Astravo AE bus statoma vos 23 km nuo Lietuvos sienos, bet koks jos kenksmingumas gali ir turės neigiamą poveikį Lietuvos bei kitų ES šalių gyventojų aplinkai ir gerovei, todėl diskusijos šiuo klausimu yra labai reikalingos. Minskas dar nepateikė išsamaus poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos dėl būsimos AE ir nėra jokių ženklų, kad tai padarys“.

„Yra puiki proga aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti A.Lukašenkai, kad ES tiek savo viduje, tiek bendraujant su partneriais netaikys jokių išimčių kalbant apie branduolinę saugą. Baltarusijai turi būti aiškiai nubrėžta raudona linija, kurią peržengus nebebūtų prasmės kalbėti apie tolimesnį Baltarusijos bendradarbiavimą su ES Rytų partnerystės ar kituose formatuose“, – pranešime spaudai teigia V.Mazuronis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Velentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Velentinas Mazuronis

EP narys tikisi, kad kiti Lietuvos EP nariai ir nevyriausybinės organizacijos prisijungs prie kreipimosi. Anot jo, solidarumą rodanti Lietuvos laikysena būtų ženklas ET pirmininkui ir ES narėms rimčiau pažiūrėti į Astravo AE saugumo klausimą.

„Ankstesni Lietuvos veiksmai davė mažai naudos stabdant Astravo AE statybas, be tarptautinių organizacijų, pirmiausia ES palaikymo, tikėtis progreso yra nerealu. Privalome išnaudoti visas progas. A.Lukašenka Briuselyje lankosi itin retai: tai puiki proga pasakyti tai, ką norime ir ką manome esant svarbu“, – įsitikinęs V.Mazuronis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:56
00:48
00:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min