Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

V.Mitalas dėl ambasadorių skyrimo: sprendimą turėję rasti žmonės įsispietė į kampą

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas sako, kad Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai (URM) susikirtus dėl ambasadorių skyrimo, situacija darosi gėdinga ir ją išspręsti galėtų susitikę prezidentas Gitanas Nausėda bei užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Vytautas Mitalas
Vytautas Mitalas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Man atrodo, įsispietė į kampą tie žmonės, kurie turėjo kuluaruose rasti geriausią sprendimą, ir dabar turi viešai skalbtis marškinius, bet abejoju, ar šitoj situacijoj, kai viskas neva Užsienio reikalų komitete turėtų spręstis, ar ten bus randamas kažkoks sprendimas, gal geriau vertėtų padaryti susitikimą prezidento ir užsienio reikalų ministro ir visą šitą melodramą užbaigti“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė V.Mitalas.

Įstrigus ambasadoriaus Lenkijoje skyrimui į procesą įsitraukė Seimo Užsienio reikalų komitetas, klausimą aptaręs viešame posėdyje. Taip pat buvo nuspręsta dar vieną posėdį kviesti sausį ir mėginti rasti išeitį.

„Man labai gėda dėl situacijos, nes po šito viešo skalbinių demonstravimo kenčia tie žmonės, kurie dirba Lietuvai diplomatinėje tarnyboje, apie tuos žmones labai nedaug galvojama, kaip suprantu, nes kasdien nauja serialo serija paduodama“, – kalbėjo V.Mitalas.

Jis taip pat stebėjosi prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono versija, jog ginčas dėl naujų ambasadorių skyrimo kilo, nes esą „valstybininkų“ klanas bando užvaldyti svarbias pozicijas.

„Nereikia vadovautis fantomais, kad čia kažkas kažką bando užvaldyti, iš šono padiktuoti, visi turim teisę feisbuke parašyti savo nuomonę ir to kažkaip bijoti, ypač prezidentui, neverta, nes atrodo labai nesolidu“, – sakė V.Mitalas.

Tęsiantis nesutarimams dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo Prezidentūra pasiūlė keisti URM vykdomą ambasadorių skyrimo tvarką.

Prezidentūros kanclerė taip pat antradienį raštu kreipėsi į URM kanclerę, prašydama pateikti prezidentui dokumentaciją apie URM vykdytus kandidatų į Lietuvos diplomatinių atstovybių, tarp jų ir ambasados Lenkijoje, vadovus atrankos konkursus.

Gruodžio pabaigoje F.Jansonas sakė, kad ginčas dėl naujų ambasadorių skyrimo kilo dėl to, jog „valstybininkų“ klanas bando užvaldyti svarbias pozicijas. Kaip vieną argumentų savo versijai pagrįsti jis nurodė Albino Januškos, kuris viešai sietas su „valstybininkais“, feisbuke skelbtus komentarus dėl ambasadorių skyrimo proceso.

Apie vadinamąjį valstybininkų klaną pranešta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui 2006 metais atliekant parlamentinį tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento veiklos.

„Valstybininkais“ neoficialiai vadinta tarnautojų ir pareigūnų grupė, galimai dariusi jų įgaliojimus viršijusį poveikį svarbiausiems Lietuvos politiniams ir ekonominiams procesams.

Valdantieji tvirtina, kad Prezidentūros priekaištai nėra pagrįsti ir primena F. Jansono darbą „Respublikos“ leidinių grupėje. Ši anuomet buvo glaudžiai sieta su prieš du dešimtmečius vykusia Rolando Pakso prezidentine rinkimine kampanija, o F.Jansonas joje dirbo daugiau nei dešimtmetį iki 2004-ųjų, buvo tuomečio dienraščio vyriausiuoju redaktoriumi.

Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas iš pareigų pasibaigus kadencijai buvo atšauktas nuo 2023 metų rugsėjo 7 dienos, ambasadai šiuo metu vadovauja įgaliotoji ministrė Audronė Markevičienė.

G.Nausėda sakė, kad nesureikšmina stringančio ambasadoriaus į Lenkiją skyrimo ir ragina nekelti ažiotažo lygioje vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi