Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 2d. 15:46

V.P.Andriukaitis į rinkimus neina, bet socialdemokratams žada padėti laimėti

Vytenis Andriukaitis balsavo Prezidento rinkimuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis

Socialdemokratas, buvęs partijos kandidatas į prezidentus Vytenis Povilas Andriukaitis šįmet Seimo rinkimuose nekandidatuos, bet žada aktyviai įsitraukti į rinkimų kampaniją.

Dar prieš metus V.P.Andriukaitis sakė svarstantis dalyvauti Seimo rinkimuose, partiją ragino burti plačią koaliciją ir siūlėsi jai duoti savo vardą.

Visgi sprendimas – neigiamas. Rinkimuose V.P.Andriukaitis sako nekandidatuosiantis, nes nori tęsti tarptautinę karjerą. O ji su tautos atstovo pareigomis Lietuvoje esą nesiderintų.

„Dalyvauti rinkimuose negaliu, nes turiu tarptautinių įsipareigojimų. Esu Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro specialusis patarėjas ir specialusis pasiuntinys Rytų Europai dėl visuotinės sveikatos aprėpties, jau esu pasirašęs kontraktą – tai viena pareigybė.

Antra pareigybė – esu Jungtinių Tautų diskusijų ekspertas, dabar dirbam ties klausimais, nes artėja Niujorko sesija. Taip pat esu pakviestas būti vieno paneuropinio aljanso pirmininku „Sveikata visose politikose“ susivienijimo. Dabar dėl to vyksta diskusija. Dėl visų šitų trijų pozicijų norėčiau toliau darbuotis tarptautinėse plotmėse“, – ketvirtadienį 15min komentavo V.P.Andriukaitis.

„Nutariau nesidaryti interesų konflikto tarp skirtingų įsipareigojimų“, – pridūrė jis, bet į rinkimų kampaniją tikino įsitrauksiantis.

„Prie kampanijos prisidėsiu aktyviai ir prisidėjau jau dabar, ir toliau stengsiuosi padėti visais aspektais. Be to, daug prisidėjau čia ruošiant rinkimų programą, žiūrėsim paskutinę redakciją“, – pasakojo V.P.Andriukaitis.

Daug prisidėjau čia ruošiant rinkimų programą.

Apie tai, kur socialdemokratus mato rinkimų kampanijoje ir po jų, jis nesiėmė plačiai kalbėti.

„Nereikėtų skubėti su visokiausiomis prognozėmis. Pirmoji užduotis – laimėti rinkimus, apie kuriuos reikia rimtai mąstyti, susivienyti“, – sakė V.P.Andriukaitis ir didžiausiais Socialdemokratų partijos varžovais įvardijo opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionius demokratus bei valdančiuosius „valstiečius“.

Visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, socialdemokratai tarp partijų yra treti ir renka maždaug 9 proc. rinkėjų balsų.

Seimo rinkimai vyks spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min