Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 30d. 10:59 , Atnaujinta: 2020 liepos 30d. 12:17

R.Karbauskis atskleidė, kas mes iššūkį V.Pranckiečiui ir kokią liberalią koaliciją mato po rinkimų

Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Ketvirtadienį valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pristatė Seimo rinkimų kandidatus Kauno ir Kauno rajono vienmandatėse apygardose. Anksčiau čia, Šilainių rinkimų apygardoje, į rinkimus kėlėsi partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Dabar jo tarp kandidatų vienmandatėse apygardose nematyti.

Kauno Panemunės apygardoje LVŽS kelia sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Kalniečių apygardoje – parlamentarę Aušrą Papirtienę, Savanorių apygardoje – tautos atstovą Laurą Stacevičių, Centro-Žaliakalnio apygardoje – Seimo narę Audronę Jankuvienę.

Pastarojoje apygardoje, beje, ketina kandidatuoti opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vedlys Gabrielius Landsbergis.

Kauno Petrašiūnų apygardoje rinkimuose dalyvaus Seimo „valstietis“ Gediminas Vasiliauskas, Šilainių apygardoje šį kartą kandidatuos „Vieningo Kauno“ atstovė, naujai paskirta aplinkos viceministrė Ligita Valalytė, Garliavos apygardoje – Seimo narys Kęstutis Bacvinka, Aleksoto-Vilijampolės apygardoje – „Vieningo Kauno“ narė Karolina Žekaitė.

Raudondvario vienmandatėje apygardoje partija į rinkimus siunčia Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės patarėją Laimą Mogenienę.

Jai rinkimuose teks susikauti su LVŽS palikusiu, pas Liberalų sąjūdį perėjusiu Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kuris svajojo dėl rinkėjų palaikymo pasigalynėti su R.Karbauskiu.

R.Karbauskis anksčiau teigė neplanuojantis ir vėl keltis Šilainių apygardoje. Jo patarėja ryšių su visuomene klausimais Dalia Vencevičienė 15min patvirtino, jog R.Karbauskis spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje apskritai nekandidatuos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Susitikimo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Susitikimo akimirka

Savo ruožtu L.Mogenienė tikino Seime norinti spręsti žmonių problemas.

„Kodėl šiuo metu norėčiau eiti į Seimą? Nes dabar dirbu Seime ir galbūt ne dėl antpečių, ne dėl pompastikos ar svarbumo, bet dėl galimybių geriau spręsti klausimus ir problemas, kurios jaudina žmones“, – ketvirtadienį spaudos konferencijos metu Kaune kalbėjo ji ir pridūrė, jog jau ėjo Seimo narės pareigas.

Tikisi kovos su konservatoriais

R.Karbauskis darė prielaidą, jog Kaune, rinkimų metu didžiausia kova bus tarp „valstiečių“ ir konservatorių, ir esą nuo to, ką gyventojai pasirinks palaikyti, priklausys, kaip vystysis valdžios ir Kauno miesto savivaldybės santykiai.

„Akivaizdu iš konservatorių retorikos ir veiksmų, kad jų tikslas – atsiimti iš „Vieningo Kauno“ lyderystę Kauno mieste“, – kalbėjo R.Karbauskis ir pažymėjo, kad Seimo konservatorius, buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas šiame miestas nekeliamas kaip partijos kandidatas.

R.Karbauskis taip pat apgailestavo, kad „Vilniui vadovauja liberalai“.

„Šiandien tikriausiai būtų neįmanoma įvardyti rimto projekto, kuris įgyvendinamas Vilniuje. Kaune, kaip sakiau, yra dešimtys projektų, kuriuos Kaunas vykdo“, – pagyrų negailėjo politikas ir su Kaunu pažadėjo bendradarbiauti.

Spaudos konferencijos metu R.Karbauskis ėmėsi vardyti, kurios partijos, jo matymu, yra liberalios. Tai, anot jo, – Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis, TS-LKD, neseniai įsikūrusi „Laisvė ir teisingumas“ bei socialdemokratai, kurie, sprendžiant iš pasisakymų, esą taip pat gins liberalias pažiūras.

„Šituose rinkimuose akivaizdžiai susidurs liberalių požiūrių partijos ir partijos, atstovaujančios tradicines vertybes“, – prognozavo LVŽS pirmininkas ir taip pat darė prielaidą, kad minėtos partijos, sėkmės rinkimuose atveju, formuos koaliciją.

„Tada mes galim teigti, kas valstybėje bus. Pirmiausia jie visi teigia, kad jie įteisins kanapes, na, narkotikus“, – aiškino R.Karbauskis ir teigė, kad tai būtų katastrofa ir visiškai neatsakinga.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Norą įteisinti kanapes prilygino genocidui

Nors jis nėra teisus. Apie siekį legalizuoti kanapių naudojimą pramonėje, medicinoje ir rekreacijai kalba tik Aušrinės Armonaitės vadovaujama Laisvės partija.

Tai galima vertinti kaip tam tikrą norą užsiimti mūsų tautos genocidu.

„Tereikia balsų daugumos ir mes būsime viena pirmųjų Europos Sąjungos šalių, išskyrus Olandiją, kuri bus įteisinusi narkotikus. Aš nežinau, kaip tai priima visuomenė, bet, mano nuožiūra, tai būtų visiška katastrofa, tai yra absoliučiai neatsakinga. Tai galima vertinti kaip tam tikrą norą užsiimti mūsų tautos genocidu“, – kalbėjo Seimo narys.

Jei valdžioje bus liberalai, R.Karbauskio įsitikinimu, nebus nei valstybinio banko, nei valstybinių vaistinių.

Seimo rinkimai vyks spalio 11-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min