Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 8d. 12:31 , Atnaujinta: 2019 liepos 8d. 13:57

R.Karbauskiui nepriimtinos S.Skvernelio sąlygos partijai: mūsų gelbėti nereikia

Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jam nepriimtinos premjero Sauliaus Skvernelio sąlygos dėl įstojimo į partiją ir kad poreikio ją „gelbėti“ nėra.

Politikas tvirtino, kad kelias įstoti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą S.Skverneliui yra atviras, bet pokyčių jis galėtų siekti jau tapęs partijos nariu.

„Truputį keistokai skamba sąlygos. Man negirdėtas toks dalykas, kad kažkas stodamas į sąjungą (...) pradeda kelti išankstines sąlygas, čia toks įdomus žanras“, – BNS pirmadienį sakė R.Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Aš žinau, kokios tos sąlygos, nes S.Skvernelis yra jas pasakęs frakcijoje: kad partija turi pakeisti pavadinimą, partija turi pakeisti vertybes, turi atsiverti, tai yra priimti visus, kurie nori, o ne tuos, kurie atitiktų mūsų bendras vertybes“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar jam tokios sąlygos priimtinos, „valstiečių“ lyderis atsakė: „Ne, man tai ne, ir aš manau, kad partijos nariams irgi ne.“

„Čia bandoma pasakyti, kad jūs turite tai padaryti, tada aš galbūt įstosiu ir išgelbėsiu kažką. Bet iš esmės nieko gelbėti nereikia, mes dvejus su puse metų dirbome kartu“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Anot LVŽS pirmininko, S.Skvernelis norimus pokyčius į partiją galėtų bandyti įnešti tik į ją įstojęs.

Taip partijos pirmininkas kalbėjo S.Skverneliui pareiškus, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį partijos nariu ir kandidatu 2020 metų Seimo rinkimuose.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pirmadienį pranešė, kad įstojęs į partiją S.Skvernelis galbūt dalyvautų jos pirmininko rinkimuose.

Ministras pirmininkas tvirtino, kad į partiją stos, jeigu pasikeis jos strategija, elgesys, retorika, sprendimų priėmimo procesas, jeigu ji ieškos būdų pritraukti jaunimą ir rinkėjus miestuose.

R.Karbauskis tvirtino, kad „kiekvienas žmogus, kuris priklauso partijai, gali siekti būti jos pirmininku“, tačiau, anot jo, S.Skvernelis norimus pokyčius į partiją galėtų bandyti įnešti tik į ją įstojęs.

Pasak „valstiečių“ lyderio, akivaizdu, kad į partiją įstojęs S.Skvernelis rengtų neeilinį suvažiavimą, taigi ir išankstinius pirmininko rinkimus.

R.Karbauskis partijos vadovu perrinktas šiemet sausį, jo kadencija trunka dvejus metus.

Pirmininkas tvirtino, kad jo vadovaujamoje partijoje „demokratija tikrai didesnė nei daugelyje kitų partijų“.

S.Skvernelis 2016 metų „valstiečių“ Seimo rinkimų sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu ir įvardytas kaip kandidatu į premjerus, bet į partiją taip ir neįstojo.

Šiemet „valstiečiai“ iškėlė premjerą prezidento rinkimuose, tačiau trečias juose likęs S.Skvernelis nepateko į antrąjį turą.

Premjeras sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ teigė, kad kampanijos pabaigoje buvo padarytos „didžiulės klaidos“, kai „buvo pareikšti ultimatumai rinkėjams“.

Likus dešimčiai dienų iki prezidento rinkimų „valstiečių“ lyderis pranešė, kad partija trauksis iš valdžios, jeigu pralaimės. Paskui tokiam planui pritarė dauguma frakcijos narių Seime, o tada palaikymą jam pareiškė ir pats S.Skvernelis. Vis dėlto po rinkimų nutarta valdžioje likti.

R.Karbauskis tvirtino, kad jo išsakyti teiginiai apie pasitraukimą iš valdžios buvo pagrįsti „ne emocijomis, o analitika“.

„Tai buvo teisingiausias sprendimas, kurį galėjau tuo metu padaryti ir aš neabejoju, kad partijos taryba, gavusi tą informaciją, (...) ji pripažins, kad mano sprendimas buvo absoliučiai teisingas“, – kalbėjo politikas.

V.Pranckietis: jei S.Skvernelis perimtų vadovavimą LVŽS, būtų teisingas veiksmas

Premjeras pasielgtų teisingai, jeigu įstotų į valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir imtųsi jai vadovauti, sako Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

„Manau, būtų teisingas veiksmas“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas, komentuodamas S.Skvernelio pasvarstymą apie galimybę tapti LVŽS nariu ir galbūt jos pirmininku.

V.Pranckietis tvirtino palaikąs premjero poziciją, kad LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

Pirmadienį premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas LRT radijui pranešė, kad, S.Skvernelis svarsto galimybę stoti į jį delegavusią partiją – LVŽS ir galbūt jai vadovauti.

Sekmadienį interviu „Lietuvos ryto“ televizijai pats premjeras sakė, kad į tokią LVŽS, kokia ji yra dabar, jam „įstoti būtų sunku“.

Sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ Vyriausybės vadovas sakė, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį kandidatu per kitų metų Seimo rinkimus.

J.Jarutis: pirma reikia stoti į partiją

Šiuos žodžius gerai išgirdo LVŽS senbuvis, Seimo narys Jonas Jarutis.

Anot jo, pirmiausia reiktų būtent įstoti į partiją ir tada kalbėti, kaip ji turėtų keistis ir kas jai turėtų vadovauti.

„Norint tapti pirmininku reikia įstoti į partiją. Aš pradėčiau nuo to. Ir tada pradėti pokyčius partijoje. Šiaip S.Skvernelis nieko naujo nepasakė. Tos mintys partijoje, frakcijoje išsakytos. Jos kokių dviejų–trijų mėnesių senumo“, – 15min sakė J.Jarutis.

Anot jo, dabar „valstiečius“ kritikuoja „visi, kas netingi“, todėl S.Skvernelio pasisakymas nėra stebuklingas.

„Gerai, kai žmogus turi ambicijų, viskas čia tvarkoje. Kartais mes patys save kritikuojame už tai, kad turime per mažai ambicijų. Čia vieno iš kolegų ambicijos yra, galima jas pastiprinti“, – kalbėjo jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Jarutis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jonas Jarutis

Pasak J.Jaručio, dėl koalicijos sutarta, duotas naujas startas Vyriausybei, todėl dabar jai laikas dirbti. O ar S.Skvernelio ir R.Karbauskio nuomonės tikrai nesutampa, ar takoskyra suvaidinta, anot J.Jaručio, parodys laikas.

„Mes nuoširdžiai kūrėme tą naują tarppartinę koaliciją, kad išlaikytume premjeru S.Skvernelį ir tęstume Vyriausybės darbą, o galbūt čia nesutapo tos nuomonės (R.Karbauskio ir S.Skvernelio – red. past.), bet dabar kamuolys Vyriausybės pusėje“, – kalbėjo Seimo narys.

Partijoje jau prasidėjo permainos

V.Pranckietis pirmadienį tvirtino palaikąs premjero poziciją, jog LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

„Jeigu tie pokyčiai įvyks tokie, tikrai aš būsiu aktyvus tų pokyčių dalyvis ne iš šalies, bet iš vidaus“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Jeigu S.Skvernelis ateitų, manau, kad mes galėtume būti rimta komanda, – pirmadienį sakė V.Pranckietis.

„Neabejotinai kalbėjau ir kalbu apie tai, kad tie pokyčiai būtini. Tas pagrindinis pokytis yra pirmininko kaita. Manau, kad pirmininkas galėtų kažkiek laiko pasitraukti, duoti kitiems veikėjams turbūt kortas į rankas, galėtų atvesti partiją sėkmingai į rinkimus“, – teigė V.Pranckietis.

Jis sakė, kad jeigu reikėtų, jis ir pats galėtų kurį laiką perimti vadovavimą LVŽS, tačiau palaikytų ir S.Skvernelio kandidatūrą.

„Jeigu S.Skvernelis ateitų, manau, kad mes galėtume būti rimta komanda“, – pirmadienį sakė V.Pranckietis.

Anot jo, šiokios tokios permainos partijoje yra prasidėjusios, bet jis nesiėmė prognozuoti, kuo tai baigsis.

„Turbūt tos permainos jau yra prasidėjusios, vien tai, kad jau kalbame viešai apie didesnę demokratiją, būtinas permainas, jau vyksta šioks toks veiksmas, manau, apie tai bus pradžia kalbos, kuri bus kitą savaitę“, – tvirtino V.Pranckietis.

Po savaitės, liepos 15-ąją, netoli Kauno planuojamas valdančiosios partijos tarybos posėdis.

LVŽS pirmininkas R.Karbauskis praėjusią savaitę pranešė, kad taryboje bus keliamas klausimas dėl V.Pranckiečio likimo Seimo pirmininko pareigose. Pagal keturių partijų susitarimą dėl koalicijos, šis postas tenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

V.Pranckietis atsisako trauktis iš pareigų.

Jis savo ruožtu primena, kad R.Karbauskis yra pažadėjęs pasitikrinti pasitikėjimą partijoje, bet to iki šiol nepadarė. „Valstiečių“ lyderis žada tai padaryti per tarybos posėdį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min