Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 14:54 , Atnaujinta: 2019 liepos 15d. 18:15

LVŽS posėdis: R.Karbauskį palaiko 65 iš 80 partijos tarybos narių

Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdis: Viktoras Pranckietis (kairėje) po ilgo laiko susidūrė akis į akį su Ramūnu Karbauskiu (antras iš dešinės)

Kauno rajone nuo 15 val. tebevyksta valdančiosios valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdis. „Valstiečiai“ aptaria artėjančius Seimo rinkimus bei koalicinę sutartį, taip pat darbotvarkėje klausimai dėl pasitikėjimo partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu ir Seimo pirmininko posto likimo. Pagal koalicijos sutartį šis postas turi atitekti koalicijos partneriams „socdarbiečiams“, tačiau jį užimantis LVŽS atstovas atstovas Viktoras Pranckietis atsisako atsistatydinti. Pirmadienį paaiškės, ar įmanoma rasti išeitį, kad ir „socdarbiečiai“ būtų sotūs, ir V.Pranckietis sveikas?

R.Karbauskis pasitikėjimą turi

Dėl pasitikėjimo LVŽS partijos lyderiu balsavo 80 partijos tarybos narių, iš jų 65 R.Karbauskį palaiko, 11 balsavo prieš, 3 nariai susilaikė, o 1 biuletenis sugadintas.

Pasitikrinti pasitikėjimą R.Karbauskis žadėjo po šiemet vykusių rinkimų. „Valstiečiams“ savivaldos, europarlamentarų ir prezidento rinkimai nebuvo tokie sėkmingi kaip tikėjosi.

Prieš prezidento rinkimus R.Karbauskis ne kartą viešai žadėjo, jog nesėkmės atveju „valstiečiai“ pasitrauks iš valdžios. Tačiau kai jų kandidatas premjeras Saulius Skvernelis nepateko į antrąjį turą, likęs trečias, partija iš valdžios nepasitraukė. Atvirkščiai – R.Karbauskio iniciatyva buvo sudaryta nauja valdančioji koalicija.

V.Pranckietis nesitraukia: spręs Seimas

15min primena, kad liepos pradžioje „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė naują koalicijos sutartį. Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis paskelbė liekantis pareigose, o V.Pranckiečiui iškilo grėsmė – Seimo pirmininko postą numatyta perleisti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP).

Dėl tokio koalicijos partnerių susitarimo tarp valstiečių lyderio R.Karbauskio ir pareigų nenorinčio apleisti V.Pranckiečio įsiplieskė konfliktas. „Šantažas“ ir „kerštas“ – tokiais žodžiais reikalavimą atsistatydinti anksčiau apibūdino Seimo pirmininkas.

R.Karbauskis yra sakęs, kad Seimo pirmininko poziciją teko paaukoti siekiant išsaugoti kuo daugiau atsakomybės sferų Vyriausybėje.

„Suvesdamas į mane, į kažkokį menamą kerštą, jis bando pasakyti, koks aš esu nuskriaustas, kaip mane skriaudžia tas blogas Karbauskis. Bet esmė ta, kad tuos sprendimus priėmė frakcija, o dabar priims partija“, – LVŽS lyderį anksčiau citavo BNS.

Prieš pirmadienio popietę prasidėjusį LVŽS tarybos posėdį V.Pranckietis nedaugžodžiavo: „Aš manau, kad niekur dangus negriūva ir nereikia visko statyti ant vienos kortos. Lietuvoje yra tvirta valdžia, ja turime pasitikėti ir ramybė Lietuvai.“

Niekas nepasikeis, mane patraukti gali Seimas. Aš tą jau kartoju pusantro mėnesio.

Paklaustas, kas bus jeigu taryba nutars „socdarbiečiams“ atiduoti Seimo pirmininko postą, politikas teigė: „Niekas nepasikeis, mane patraukti gali Seimas. Aš tą jau kartoju pusantro mėnesio.“

Į posėdį atskubėjęs R.Karbauskis patvirtino, kad taryba spręs dėl pasitikėjimo partijos lyderiu, o taip pat ir dėl koalicijos sutarties vykdymo. Paklaustas, kodėl dėl koalicijos balsuojama ją pasirašius, politikas teigė: „Manau, kad jeigu bus valia nebalsuoti, tai reikštų nepasitikėjimą frakcija, jeigu būtų balsuojama kitaip. Nežinau, ar bus norima balsuoti.“

„Buvo šnekama apie poziciją, o ne jį asmeniškai. Jam asmeniškai niekas pretenzijų niekada ir neturėjo. Bet kai žmogus susitapatina su pozicija, kuri atitenka pagal koalicinę sutartį, tokios, po to peripetijos ir išeina“, – paklaustas apie konfliktą, dėl Seimo pirmininko posto kilusį su V.Pranckiečiu, atsakė jis.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

R.Karbauskis pabrėžė, kad šiame etape koalicinė sutartis negali būti keičiama.

„Mes pirmiausiai siekiame išsaugoti kuo didesnę atsakomybių sferą, skaičių Vyriausybėje ir net į vieną ministeriją nebūtų keičiamas Seimo pirmininko postas“, – dėstė jis.

Į klausimus, ar jaudinasi prieš pasitikrindamas pasitikėjimą partijoje, politikas neatsakė. Neatskleidė jis ir kokių balsavimo rezultatų tikisi.

Žurnalistų paklausta apie galimus posėdžio darbotvarkės pokyčius „valstietė“ Agnė Širinskienė sakė: „Taryba yra laisva apsispręsti ir įnešti pokyčių, tai dabar pasakyti už 100 žmonių tikrai sunku. Tiesiog jeigu bus pasiūlymai, tai dėl jų bus balsuojama.“

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

„Kiek suprantu, ponas Karbauskis planuoja tikrintis pasitikėjimą. Tai yra jo sprendimas“, – pasiteiravus ar turėtų partijos lyderis pasitikrinti dėl pasitikėjimo, kalbėjo ji.

Anot jos, posėdyje bus balsuojama ne dėl V.Pranckiečio, o dėl koalicijos sutarties vykdymo. A.Širinskienė priminė seną posakį, kad sutartys turi būti vykdomos ir nurodė, kad tarybai nesutikus su sutarties sąlygomis, koalicija nebūtų galima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min