Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 12d. 17:05

V.Pranckietis sako, kad su Baltarusijos ambasadoriumi kalbėjosi apie Astravą, o šis – apie bendrą verslą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliu
Seimo kanceliarijos (aut. Džoja Gunda Barysaitė) nuotr. / Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliu

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį susitiko su Baltarusijos ambasadoriumi Aleksandru Koroliu. Parlamento vadovo teigimu, pagrindinis aptartas klausimas – Baltarusijoje, netoli sienos su Lietuva, statomos Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas. Tuo tarpu Baltarusijos ambasada teigia, kad pokalbio akcentai buvo visai kiti. Panašaus nesusikalbėjimo būta ir po V.Pranckiečio susitikimo su Rusijos ambasadoriumi.

V.Pranckietis: svarbiausia – Astravo atominė elektrinė

Po susitikimo išplatintame Seimo pirmininko pranešime spaudai teigiama, kad pagrindinis klausimas su Baltarusija – Astravo atominės elektrinės saugumo klausimas.

„Baltarusijos AE statyba Astrave ir toliau išlieka pagrindiniu branduolinio saugumo regione klausimu. Susitikimo metu išreikštas didelis susirūpinimas dėl branduolinės saugos, Astravo AE nuolat pasikartojančių incidentų. Vien 2016 m. įvyko net šeši stambūs incidentai, apie kuriuos Lietuva sužino ne iš oficialių Baltarusijos šaltinių, o iš žiniasklaidos. Manome, kad šalis, vystanti atominės energetikos projektą, turėtų elgtis ypač skaidriai ir atvirai“, – sako Seimo pirmininkas.

V.Pranckietis susitikime išreiškė reikalavimus dėl Baltarusijos AE Astrave saugumo užtikrinimo ir tarptautinės projekto stebėsenos ir kontrolės užtikrinimo.

V.Pranckietis susitikime išreiškė reikalavimus dėl Baltarusijos AE Astrave saugumo užtikrinimo ir tarptautinės projekto stebėsenos ir kontrolės užtikrinimo. Pasak parlamento vadovo, Baltarusija turi įsileisti tarptautinę Baltarusijos AE Astrave projekto statybų priežiūros komisiją, kad būtų užkirstas kelias naujiems incidentams ateityje. Pirmininko nuomone, be tolesnio atidėliojimo būtina skubiai atlikti išsamius Baltarusijos AE Astrave projekto rizikos įvertinimo ir atsparumo vertinimo testus.

Susitikimo metu su Baltarusijos ambasadoriumi taip pat aptartas ekonominis bendradarbiavimas, sąlygų gerinimas kertant Baltarusijos sieną, turizmo skatinimas.

Baltarusijos ambasadorius kalbėjo apie draugystę ir ekonomiką

Tuo tarpu Baltarusijos ambasados pranešime apie susitikimą su V.Pranckiečiu akcentuojama ne Astravo AE, o visai kiti dalykai.

Pranešime teigiama, kad ambasadorius ir Seimo pirmininkas aptarė aktualius Baltarusijos ir Lietuvos bendradarbiavimo klausimus.

Pranešime teigiama, kad susitikimo dalyviai išreiškė pasitenkinimą dabartiniu ekonominiu bendradarbiavimu, Lietuvos verslo sėkme Baltarusijoje bei sėkminga bendra veikla Klaipėdos uoste. Šalys susitarė aktyviai bendradarbiauti mokslo srityje ir skatinti universitetų kontaktus.

Pranešimo pabaigoje skelbiama, kad Baltarusijos ambasadorius informavo V.Pranckietį apie Astravo AE atliktus stress-testus, būsimą tarptautinės misijos vizitą, o taip pat pasiūlė Lietuvai sudaryti bendrą grupę, kuri analizuotų būsimos Astravo AE projektą bei statybų eigą.

Su Rusijos ambasadoriumi irgi kalbėjo skirtingomis kalbomis

Panašių nesusipratimų būta ir po pirmadienį įvykusio V.Pranckiečio susitikimo su Rusijos ambasadoriumi Aleksandru Udalcovu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas

Po susitikimo A.Udalcovas pasidžiaugė Lietuvos parlamente susikūrusia Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupe ir tikino, jog tokios grupės reiktų ir Valstybės Dūmoje. „Maskvai perduosiu, kad ir mes turėtume paskubėti su analogiškos grupės steigimu Valstybės Dūmoje ir organizuoti mūsų parlamentarų susitikimą, dėl ko, manau, sutarėme“, – teigė A.Udalcovas.

Seimo pirmininko atstovė spaudai Dalia Vencevičienė 15min aiškino, kad V.Pranckiečio susitikimas su Rusijos ambasadoriumi A.Udalcovu buvo planuotas ir derintas su Užsienio reikalų ministerija.

Anot jos, susitikti su Rusijos ambasadoriumi prieš Sausio 13-osios metines kaip tik buvo naudinga, nes jame buvo kelti klausimai dėl šių įvykių bylos.

Pasak D.Vencevičienės, Seimo pirmininkas norėjo priminti Rusijos ambasadoriui, kad pusė milijono Rusijos gyventojų 1991 m. sausio mėnesių įvykių metu Maskvoje palaikė Lietuvą.

„Taip pat mums svarbu kalbėti apie Ukrainą, kokia ten situacija šiuo metu, kad Rusija turėtų laikytis Minsko susitarimų ir sustabdyti kraujo praliejimą Ukrainoje“, – sakė parlamento vadovo atstovė.

Pasak jos, kalbėdamas su žiniasklaida Rusijos ambasadorius šiek tiek interpretavo pokalbio temas.

„Kaip ambasadorius minėjo, kad čia pavyko susitarti ir pasiekti kažkokių susitarimų, tai aš taip nepavadinčiau, nes buvo pirmasis susitikimas“, – sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min