Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 14d. 10:28

V.Pranckietis: tremtys ir represijos yra istorijos šešėlis, lydintis kiekvieną šeimą

Viktoras Pranckietis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis

Tremtys ir represijos yra istorijos šešėlis, lydintis kiekvieną šeimą, Lietuvai pagerbiant trėmimų aukas sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Prisimename dešimtis tūkstančių žmonių, šimtus tūkstančių sudaužytų vilčių, palaužtų gyvenimų ir likimų. Tai mūsų visų istorijos šešėlis, skaudžiai palietęs kiekvieną šeimą“, – ketvirtadienį Seime Gedulo ir vilties dienos minėjime sakė V.Panckietis.

Kalbėdamas apie Sibire palaidotus tūkstančius tėvynainių, taip ir neišvydusių laisvos Lietuvos, parlamento vadovas kvietė didžiuotis jaunuoliais, kurie kasmet leidžiasi į ekspediciją „Misija Sibiras“ tvarkyti tremtinių kapų.

„Kiekvienu kryžiumi ir sutvarkytu kapu jie sako: „Mes vertiname savo istoriją, kad ir kaip sunku ją suvokti“, – pažymėjo Seimo pirmininkas.

Jis džiaugėsi, kad „Misija Sibiras“ taps tarptautiniu projektu, nes Lietuvos kvietimu prie misijos planuoja prisijungti ir Lenkija. „Juk neretai kartu su nelaimės draugais lenkais lietuviai dalijosi tuo pačiu tremtinio kryžiumi“, – sakė parlamento vadovas.

V.Pranckietis priminė rezistencinį pasipriešinimą, kai „per 20 tūkstančių Lietuvos „miško brolių“ stojo į pogrindinę kovą už mūsų dabartinę laisvę“.

„Galime vadinti tai simbolišku sutapimu, tačiau nepaneigsime fakto svarbos, kad laisvės kovotojo, tuometinio faktinio laisvos Lietuvos vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų radimas yra dovana, įteikta tuo metu, kai šalis mini svarbias nepriklausomybės datas“, – sakė Seimo pirmininkas.

„Mūsų tautos didvyris bus palaidotas garbingai ir už tai visos Lietuvos vardu noriu padėkoti istorikams ir archeologams“, – mokslininkams, prieš porą savaičių radusiems ir vėliau identifikavusiems partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus.

Ketvirtadienį ir penktadienį Lietuvoje minimos Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos, skirtos masinių gyventojų žudynių ir trėmimo tragiškoms netektims atminti.

1941 metų birželio 14 dieną, 3 val. ryto, sovietų represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurines teritorijas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, per keletą dienų į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą. Per šią okupaciją įkalinta ir ištremta 280 tūkst. Lietuvos piliečių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min