15min be reklamos
2010 05 08, 18:19

V.Simonko: kitos „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje vyks 2013 metais

Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko šeštadienį sostinėje vykusias seksualinių mažumų eitynes „Už lygybę“ vertina puikiai. Kitos tokios eitynės, jo teigimu, Vilniuje planuojamos 2013 metais.
Baltic pride Vilnius 2010
Baltic pride Vilnius 2010 / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Aš tikrai labai džiaugiuosi. Pagaliau aš tikiu, kad mūsų teisės Lietuvoje gerbiamos. Noriu padėkoti gerbiamam merui, noriu padėkoti policijai už puikiai atliktą darbą. Mes įrodėme, kad mes tokie pat piliečiai kaip ir visi kiti Lietuvos gyventojai“, – žurnalistams po eitynių sakė V.Simonko.

Jis tvirtino, kad viešojoje erdvėje sklandę teiginiai, jog eisenoje bus daug nuogų kūnų tebuvo mitas. „Mes atėmėme argumentą iš mūsų opozicijos, kurie sakė, kad eisena sugadins mūsų jaunimą. Aš manau, kad tokia eisena gali tik paskatinti toleranciją ir įvairovę Lietuvoje“, – kalbėjo LGL vadovas.

Paklaustas, kaip vertina žmonių, protestavusių prieš eitynes, įvykdytus išpuolius, V.Simonko tvirtino jų nematęs. „Aš jų nemačiau, vadinasi, policija labai puikiai dirbo“, – sakė jis ir pridėjo, kad „Baltic Pride“ dalyviai sostinėje vykstančių renginių metu jaučiasi saugūs.

Kitos „Baltic Pride“ eitynės, anot V.Simonko, vyks 2011 metais Taline. „Po to – 2012-aisiais – bus Rygoje, o po to – 2013-aisiais – bus Vilniuje. Mūsų oponentai gali šiek tiek pailsėti“, – šypsojosi LGL vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min