Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Šustausko šalininkai buriasi į penktąją koloną – prie Seimo plevėsavo Rusijos vėliava ir aidėjo prakeiksmai Lietuvos valdžiai

Mitinge plevėsavo Rusijos vėliava
Andriaus Vyšniausko nuotr., patalpinta jo profilyje „Facebook“ / Mitinge plevėsavo Rusijos vėliava
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ketvirtadienį pikete prie Seimo, į kurį buvo susirinkę apie 20 žmonių, plevėsavo ir žemaičių vėliava, ir Rusijos vėliava. Radikalo Vytauto Šustausko suburti protestuotojai pasisakė prieš Lietuvos narystę ES ir gynė Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Šį piketą surengė radikaliais pareiškimais garsėjantis Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas Vytautas Šustauskas. Jo dalyviai laikė plakatus „Žemaičiai prieš Rusiją nekariaus“, „ES apgaudinėja Lietuvą“, „Ne Rusija mūsų priešas, o Seimas parsidavęs JAV/ES“, „Seimas, remiantis Ukrainos neofašistus, tarnauja JAV/ES globalistams. Atsistatydinkite!“ ir kt.

„Vertinu labai neigiamai, nereikėtų pasiduoti provokatorių įtakai. Labai kviečiu elgtis solidžiai, atsakingai. Tokius dalykus teisėsaugos institucijos turi įvertinti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Didelę Rusijos valstybinę vėliavą laikiusi Natalja iš Klaipėdos BNS tvirtino tokiu būdu norinti išreikšti draugiškumą šiai kaimyninei valstybei ir protestą dėl Lietuvos politikos jos atžvilgiu.

Palaikė Rusiją

Kalbėtojai, užlipę ant improvizuotuos medinės pakylos, negailėjo aštrių žodžių Lietuvos valdžiai: ji kaltinta tautos naikinimu, skųstasi mažomis pensijomis, šeimų naikinimu ir pan.

Didelę Rusijos valstybinę vėliavą laikiusi Natalja iš Klaipėdos BNS tvirtino tokiu būdu norinti išreikšti draugiškumą šiai kaimyninei valstybei ir protestą dėl Lietuvos politikos jos atžvilgiu.

„Rusai yra mūsų kaimynai, o su kaimynais reikia draugiškai gyventi. Jau 25 metai daugiau nieko negirdime, tik kad rusai mūsų priešai. Aš išreiškiu protestą mūsų valdžiai Rusijos atžvilgiu. Aš nesutinku su mūsų valdžios pozicija Rusijos atžvilgiu“, – sakė moteris.

Paklausta, ar jai baimės nekelia Rusijos elgesys Ukrainoje, klaipėdietė teigė, kad Lietuvos žiniasklaida ir valdžia skleidžia melą apie įvykius Kryme.

Referendumo šalininkai atsiribojo nuo šustauskininkų

Tuo pačiu metu prie Seimo vyko nuolatinė Tautininkų sąjungos akcija dėl referendumo, kuriuo siūloma pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams ir raginama referendumą rengti kartu su rinkimais gegužės 25 dieną.

Abiejų piketų dalyvius skyrė keli metrai ir policijos pareigūnai.

„Tai penktoji kolona. Tokiu metu iškelti Rusijos vėliavą – tautos ir valstybės išdavimas (...). Dabar turbūt V.Šustauskas važiuos į Rusiją saulės parvežti“, – apie šalia surengtą akciją BNS sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Kovo 11-osios Akto signataras Gintaras Songaila tvirtino matęs, kaip aikštėje dalytos mažos Rusijos vėliavos ir sakyta, neva tai Ukrainos vėliavos.

Pamatę, kad šustauskininkų mitinge buvo iškelta Rusijos vėliava, kreipėmės į policiją dėl jos pašalinimo, tačiau policija, motyvuodama įstatymais ir savivaldybės leidimu, to neleido daryti.

„Šustauskininkų mitingas mums pareikalavus vyko atskirai nuo Laisvės ugnies akcijos dalyvių. Pamatę, kad šustauskininkų mitinge buvo iškelta Rusijos vėliava, kreipėmės į policiją dėl jos pašalinimo, tačiau policija, motyvuodama įstatymais ir savivaldybės leidimu, to neleido daryti.

Tautininkų Sąjunga ir Laisvės ugnies akcijos dalyviai yra pasipiktinę šia provokacija. Smerkiame mitingo organizatorius, kurių veiksmus vertiname kaip mėginimą pateisinti neteisėtus Rusijos veiksmus Ukrainoje“, – rašoma vėliau išplatintame J.Pankos pranešime spaudai.

Policijos pareigūnų teigimu, V.Šustausko akcija buvo sankcionuota – Vilniaus miesto savivaldybė jai buvo išdavusi leidimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min