TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdemaras Tomaševskis nekurstė tautinės nesantaikos, nusprendė prokurorai

Lenkų rinkimo akcijos rinkimų štabas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas, nustatęs, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio Valdemaro Tomaševskio teiginiuose nėra nusikalstamos veikos požymių, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo tautinės nesantaikos kurstymo.

Ikiteisminis tyrimas š.m. gegužės 2 d. buvo pradėtas Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje, gavus Lietuvos centro sąjungos prašymą įvertinti V. Tomaševskio pasisakymus viename iš Lietuvos dienraščių interviu.

Sąjunga į prokurorus kreipėsi po to, kai spaudoje buvo pacituotas V.Tomaševskis. „Kur integruotis? Kur mes turime integruotis? Mes čia gyvename visada. (...) Tai jūs turite šiame krašte integruotis, nes jūs čia atvažiavote. Jūsų protėviai turi čia integruotis. O mes neturime integruotis. Čia mūsų žemė. Nueikite Vilniuje į senas kapines – vien lenkiškos pavardės“, – interviu „Respublikai“ aiškino V. Tomaševskis.
 
Generalinė prokuratūra patikrino pradėto ikiteisminio tyrimo teisėtumą ir pagrįstumą ir atsižvelgusi į tai, kad V. Tomaševskio teiginiai yra vertinamojo pobūdžio, nuomonė ir kad šiuose teiginiuose nėra tokios leksikos, kuri leistų teigti, kad buvo siekiama tyčiotis, niekinti, skatinti neapykantą ar kurstyti diskriminavimą, nustatė, kad V. Tomaševskis nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo požymių ir ikiteisminį tyrimą nutraukė.
 
Be to, V. Tomaševskis yra Europos parlamento narys ir pagal LR baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio nuostatas baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jei nėra kompetentingos institucijos leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenį, kai šis leidimas pagal įstatymą yra būtinas.
 
Ikiteisminis tyrimas dėl galimo tautinės nesantaikos kurstymo buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį, kuri skelbia, jog tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min