Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 10:35 , Atnaujinta: 2019 gegužės 15d. 11:14

Koalicijos plėtra: V.Tomaševskis užsimena apie Susisiekimo ministeriją, R.Žemaitaitis rimtai nežiūri

Saulius Skvernelis ir Valdemaras Tomaševskis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis ir Valdemaras Tomaševskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis 15min sako, kad prisijungimas prie valdančiosios daugumos bus rimtai svarstomas. Jis sako, kad kol kas apie postus kalbos nėra, esą svarbiau, kad būtų padidinti vaiko pinigai ir senoliai aprūpinti nemokamais vaistais, tačiau per pokalbį du kartus paminėjo Susisiekimo ministeriją. Savo ruožtu „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlymus išgirdo it dainą sveikinimų koncerte.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis trečiadienį 15min patvirtino, kad prie valdančiosios koalicijos oficialiai prisijungus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA) ir „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoms šios turėtų vietą Vyriausybėje.

„Jeigu Lenkų rinkimų akcija ateitų į koaliciją, aišku, ateitų ir į Vyriausybę“, – paklaustas, ar naujieji koalicijos partneriai turėtų ministrų Vyriausybėje, sakė R.Karbauskis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Tiesa, politikas neatskleidė, kurios ministerijos galėtų atitekti naujiesiems koalicijos partneriams, tačiau patvirtino, kad apie tai yra kalbamasi.

Jo teigimu, kvietimas „Tvarkai ir teisingumui“ jungtis prie koalicijos nebūtų prieš rinkimus duoto žodžio, kad LVŽS nedirbs su „tvarkiečiais“ ir „darbiečiais“, sulaužymas.

„Dėl „Tvarkos ir teisingumo“ reikia pasakyti, kad tie žmonės, kurie susiję su korupcinėmis bylomis, jie nebėra toje partijoje, todėl nematome problemos su jais derėtis“, – Kultūros komiteto vizito Lietuvos etnokosmologijos muziejuje metu sakė R.Karbauskis.

R.Žemaitaitis lygina su sveikinimų koncertu

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis rimtai LVŽS vadovo kalbų apie koalicijos plėtrą nevertina. Jis pripažįsta, kad apie tai pastaruoju metu niekas nekalbėjo – R.Karbauskis žinią paviešino žiniasklaidai jos su „tvarkiečiais“ nė neaptaręs.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija šiuo metu yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su „valstiečių“ frakcija, tačiau apie tvirtesnę sąjungą niekada nebuvo kalbama.

„Tai, kad mes buvome pakviesti, išgirdau taip, kaip bobutė Balbieriškio kaime per televiziją išgirsta: Laba diena, mylima Onute, jus sveikiname šešiasdešimtmečio proga ir linkime stiprybės, sveikatos, laimės daug ir meilės. Manau, kad tai keisti sprendimai. Tikrai ne. Be birželio mėnesio vidurio nieko nebus“, – 15min sakė R.Žemaitaitis.

Pasak jo, pastaruoju metu „tvarkiečiai“ apskritai abejoja, ar jiems verta dirbti su partneriais, kurie ketvirtadienį kalba viena, o antradienį – kita.

„Manau, kad reikia visiems ten atvėsti, visiems palaukti. Kai visi bus nusiraminę, tada galvoti ir kalbėti. Mes po vakarykščių ir užvakarykščių jų pranešimų svarstėme, kad klausimas, ar išvis čia ta valdančioji dauguma gali dar būti“, – kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

R.Žemaitaitis tikino, kad grasinimai trauktis iš valdžios ir paskui sekę persigalvojimai yra nerimti.

„Mums, kaip partijai, nėra priimtina, kad taip nesolidžiai elgiamasi“, – sakė jis.

V.Tomaševskis: „Rimčiau kalbėsime po mėnesio“

LLRA-KŠS pirmininkas V.Tomaševskis sakė, kad, nors siūlymas jungtis prie valdančiųjų skambėjo ne kartą, bet pastarosiomis dienomis pokalbių dėl valdančiosios koalicijos sutarties pasirašymo nebuvo.

„Ne, šiomis dienomis nebuvo. Prieš rinkimus buvo. Buvo pasiūlymų biudžeto formavimo metu, iškart po Naujųjų, tada atsakėme, kad per rinkimų laikotarpį mes šio klausimo net nesvarstysime“, – teigė V.Tomaševskis.

Antradienį iš žiniasklaidos išgirdęs, kad jau kalbama apie galimą koalicijos sutartį, LLRA lyderis nenustebo, tačiau sako, kad realiai derėtis galima bus artėjant liepos mėnesiui.

LLRA trečiadienį renkasi į tarybos posėdį, tačiau jame sprendimų nebus – partija tik pasikalbės, ar iš principo verta pradėti derybas ir dėtis prie valdančiųjų iki Seimo rinkimų likus pusantrų metų.

Mes žiūrėsime visumą. Čia gali būti ir susisiekimo ministras, ir kiti.

V.Tomaševskis sako, kad kertiniai klausimai – vaiko pinigų padidinimas bent dvigubai ir nemokami vaistai senjorams. Tačiau LLRA vadovas tikina, kad nebūtinai sieks vadovauti ministerijoms, kurios atsakingos už šių sprendimų priėmimą.

„Nebūtinai. Jei tai bus įrašyta į programą, tai ji bus vykdoma ir ne mūsų ministrų. Mes žiūrėsime visumą. Čia gali būti ir susisiekimo ministras, ir kiti. Čia yra daug galimybių. Susisiekimo ministerija yra svarbi dėl regioninių kelių tvarkymo, kur problemos artimos žmonėms“, – kalbėjo jis.

Tačiau V.Tomaševskis akcentavo, kad kol kas skubama nebus. Realiau apie koalicijos sutarties pasirašymą esą gali būti tariamasi anksčiausiai po mėnesio.

„Nėra skubus reikalas. Dar du mėnesiai iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo termino. 100 proc. mes ne tik šiandien, bet ir gegužę nedarysim sprendimo. Jei jau bus diskusijos partijoje, tai mažiausiai po mėnesio mes suformuosime poziciją. O ji gali būti ir tokia, kad išvis nepradėsime derybų“, – teigė LLRA pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min