Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 16d. 16:51

V.Ušackas: ar man tikslinga būtų dalyvauti prezidento rinkimuose?

Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vygaudas Ušackas
Buvęs Lietuvos ir Europos Sąjungos ambasadorius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) narys Vygaudas Ušackas ketvirtadienį pranešė Lietuvos gyventojams išsiuntęs laiškus su klausimu, ar jam tikslinga dalyvauti artėjančiuose prezidento rinkimuose, ir paprašė įvardyti vieną svarbiausią šalies problemą.

„Turiu du klausimus, kuriuos šiandien išsiunčiau žmonėms Lietuvoje. Jie paprasti, bet man nuoširdžiai labai svarbūs. Paaiškinsiu, kodėl.

Po to, kai atskiros organizacijos ir žmonės ypač per pastarąjį mėnesį ėmė raginti kandidatuoti valstybės prezidento rinkimuose ir pažadėjo remti, nusprendžiau, kad apsiriboti atskiromis nuomonėmis darant tokį sprendimą būtų per maža. Jos labai svarbios, bet nesuteikia progos išgirsti kuo daugiau balsų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo V.Ušackas.

Anksčiau jis tikino ilgiau nei iki pirmųjų rugsėjo dienų dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose nebesvarstysiąs.

„Liko mažiau nei trys savaitės. Todėl šis laikas man kritiškai svarbus“, – rašo jis ir priduria savo sprendimą laikantis labai atsakingu žingsniu, kurį žengęs esą pasakytų, kad ryžtasi „prisiimti atsakomybę ant savo pečių“.

„Atsakomybę, kurios, mano nuomone, šiuo metu Lietuvoje ir trūksta labiausiai, – teigia V.Ušackas.

– Laiškais, kuriuos šiandien išsiunčiau, žmonių miestuose ir miesteliuose klausiu:

  • Ar tikslinga man būtų dalyvauti 2019 m. prezidento rinkimuose?
  • Kokią vieną, svarbiausią problemą jie mato šiuo metu Lietuvoje, kurios nedelsiant turėtų imtis valstybės vadovai?

Niekas nėra įpareigotas į šiuos laiškus atsakyti, todėl kiekvienas atsakymas man bus labai svarbus“, – savo įrašą užbaigia jis.

Apie savo intenciją dalyvauti 2019-aisiais Lietuvoje vyksiančiuose prezidento rinkimuose V.Ušackas paskelbė šių metų balandį.

„Aš nepradėjau kampanijos. Taip, aš planuoju dalyvauti prezidento rinkimuose ir savo sprendimą padarysiu, paskelbsiu apie tai, šią vasarą“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Lietuva tiesiogiai“ anksčiau teigė konservatorius.

„Kaip aš darysiu? Darysiu taip, kaip numato rinkimų įstatymas. Pagal tai, kaip planuoja konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, kad bus apklausa daroma visuotinė, kurioje dalyvaus ir partijos nariai, ir kiti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra kitų partijų nariai [...]. Kai paaiškės visi terminai ir visos taisyklės, tada aš padarysiu sprendimą ir dalyvausiu juose“, – toliau dėstė jis.

Pagal 2017 metais patvirtintus TS-LKD partijos įstatus, konservatorių kandidatas į prezidentus bus renkamas atviruose rinkimuose, kuriuose balsuoti turės teisę visi TS-LKD nariai ir kiti pilnamečiai asmenys, įgiję teisę dalyvauti šiuose rinkimuose pagal TS-LKD tarybos patvirtintą tvarką.

Anot V.Ušacko, partija kandidato ieškos rugsėjo–spalio mėnesiais.

2019 metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose dalyvausią pareiškė šeši kandidatai: Naglis Puteikis, Aušra Maldeikienė, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Žygimantas Pavilionis ir Vygaudas Ušackas. Pastarasis, kaip rašo Lrt.lt, per trumpą laiką sugebėjo beveik devynis kartus padidinti savo reitingą (2016 m. – 0,4 proc., o 2018 m. – 3 proc.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

37:44
01:01
18:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min