Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 11:26

V.Uspaskichas apie separatistą A.Zacharčenką šlovinusį kolegą: išmestume iš kandidatų į Seimą sąrašo, bet negalime

Sergejus Dmitrijevas dėl pasisakymo apie A.Zacharčenką užsitraukė kolegų nemalonę
„Scanpix“/„RIA Novosti“ ir 15min nuotr. / Sergejus Dmitrijevas dėl pasisakymo apie A.Zacharčenką užsitraukė kolegų nemalonę

Komentaras feisbuke gali brangiai kainuoti. Tuo įsitikino Vilniaus tarybos Darbo partijos frakcijos dabar jau buvęs narys Sergejus Dmitrijevas, kuris viešai šlovino apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos vadovą Aleksandrą Zacharčenką per jo mirties metines. Už šį įrašą jis buvo pašalintas iš frakcijos. Partijos lyderis Viktoras Uspaskichas neslepia, kad išbrauktų jį ir iš Darbo partijos sąrašo rinkimuose į Seimą, tik nebegali.

Feisbuko paskyroje „Judėjimas už tiesą“ (Движение За Правду) rugpjūčio 31 dieną buvo paskelbtas įrašas apie Aleksandrą Zacharčenką – apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos vadovą, kuris nužudytas 2018 metais tą dieną.

Įraše šlovinamas separatistų vadovas, teigiama, kad jis visiems laikams liks atmintyje dėl savo indėlio į „jaunos respublikos sukūrimą“.

Nuotr. iš „Judėjimas už tiesą“ feisbuko/Įrašas apie A.Zacharčenką
Nuotr. iš „Judėjimas už tiesą“ feisbuko/Įrašas apie A.Zacharčenką

Po šiuo įrašu pasirodė keletas komentarų, šlovinančių A.Zacharčenką. Vieną iš jų – „Šlovė didvyrio atminimui“, kaip rašo ru.delfi.lt, paliko ir Vilniaus miesto tarybos narys bei kandidatas į Seimą Darbo partijos sąraše S.Dmitrijevas.

Frakcija pašalino vieningai

Nors šiuo metu komentaro po įrašu jau nėra, pasekmių S.Dmitrijevas sulaukė. Trečiadienio Vilniaus tarybos posėdyje Darbo partijos frakcijos seniūnas Aidas Gedvilas perskaitė frakcijos narių sąrašą, kuriame tebuvo keturi, ne penki nariai – jame neliko S.Dmitrijevo.

„Kai mus pasiekė ta informacija, kuri buvo paviešinta socialiniuose tinkluose, frakcijoje apsvarstėme ir vienbalsiai ir kategoriškai apsisprendėme, kad ne tik griežtai atsiribojame nuo tokių Sergejaus Dmitrijevo pažiūrų, bet ir vienbalsiai apsisprendėme, kad tolesnis bendras darbas yra nebeįmanomas“, – 15min sakė A.Gedvilas.

Jo teigimu, Darbo partija visada pasisako už taiką, demokratiją ir žmogaus teises gerbiančią santvarką: „Mums tikrai ne pakeliui su tokiais žmonėmis, kurie va taip gali komunikuoti.“

Ne tik griežtai atsiribojame nuo tokių S.Dmitrijevo pažiūrų, bet ir apsisprendėme, kad tolesnis bendras darbas neįmanomas, – sakė A.Gedvilas.

A.Gedvilas teigė, kad su S.Dmitrijevu kalbėjosi ir išgirdo jo aiškinimą, jog paviešintas tekstas nevisiškai atitinka jo poziciją.

„Kol kas sprendimai yra tokie. Jeigu žmogus kažkaip sugebės įrodyti, kad tai yra ne jo pateikta informacija ar pan., tada galbūt tas klausimas galimai grįš kažkada į dienotvarkę. Bet šiandien tikrai ne. Skaityti visi mokame. Man patiko vieno politologo sulyginimas (taip Tomas Janeliūnas sakė ru.delfi.ltred. past.) su Osama bin Ladenu, jeigu pagerbtume jo atminimą, būtų praktiškai panaši analogija“, – kalbėjo Darbo partijos frakcijos Vilniaus taryboje vadovas.

Jis tikino, kad frakcija ir toliau taip pat vieningai dirbs Vilniaus valdančiojoje koalicijoje.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aidas Gedvilas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aidas Gedvilas

Pasiūlė skambinti vėliau

S.Dmitrijevas, atsiliepęs telefonu ir išgirdęs klausimą dėl savo pašalinimo iš Darbo partijos frakcijos, pasakė, kad šiuo metu tikrai negalįs kalbėti, nes yra labai užsiėmęs. Paklausus, kada galės, pasiūlė paskambint vėliau: „Skambinkite kažkada vėliau – pirmą, antrą, trečią.“ Tikimės jo komentarą pateikti vėliau.

Skambinkite kažkada vėliau – pirmą, antrą, trečią, – sakė S.Dmitrijevas.

Politikas nėra Darbo partijos narys, tačiau savivaldos rinkimuose dalyvavo šios partijos sąraše. S.Dmitrijevas vadovauja politinei partijai Lietuvos rusų sąjunga, tačiau ir Seimo rinkimuose irgi yra Darbo partijos sąraše – užima, tiesa, vos 73 vietą.

Mestų ir iš Seimo rinkimų sąrašo

Bet ir jos netektų, jeigu Darbo partija dar galėtų koreguoti rinkimų sąrašą, 15min teigė partijos vadovas Viktoras Uspaskichas.

Jeigu būtų galimybė išbraukti dabar, tai išbrauktume iš sąrašo, – sakė V.Uspaskichas.

„Partija tiesiog atsiribojo nuo jo pasisakymų ir viskas. Iš principo griežtai ir įvertinome, atsiribojome.

Jis nei mūsų narys, nieko, dalyvavo su mumis sąraše ir Seimo rinkimų sąraše jis įtrauktas, aštuntame dešimtuke. Tai yra požiūris, kad jokių vilčių nebuvo dėta, bet ir ten ne vieta būtų, jeigu būtų galimybė išbraukti dabar, tai išbrauktume iš sąrašo. Jeigu būtų galimybė“, – užtikrino V.Uspaskichas.

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
01:08:38
13:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min