2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

V.Vasiliauskas palieka premjerės komandą, pradeda darbą TVF

Vienas valstybės tarnybos reformos rengėjų, premjerės patarėjas Vitas Vasiliauskas baigia karjerą Vyriausybės vadovės komandoje ir pradeda darbą Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdyboje.
15min studijoje Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, Ministrės pirmininkės patarėjas Vitas Vasiliauskas, Verslo žinių vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas
Vitas Vasiliauskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

V.Vasiliauskas BNS patvirtino, kad penktadienis yra paskutinė jo darbo diena Vyriausybės kanceliarijoje, o darbą Vašingtone jis pradės sausio 17 dieną.

„Gaila, kad dėl užsitęsusios iš esmės legalistinės, o ne turinio diskusijos nepavyko sulaukti viešo administravimo struktūrinės pertvarkos galutinio patvirtinimo, bet neabejoju, kad parlamentinių diskusijų rezultatas bus pozityvus, nes tai seniai pribrendę namų darbai“, – BNS sakė premjerės patarėjas.

V.Vasiliauskas TVF valdyboje 2023-2026 metais atstovaus Šiaurės ir Baltijos šalių grupei. Tai pirmas kartas, kai jai atstovaus Baltijos šalių deleguotas atstovas.

„Kalbant apie ateitį, tai šie prasidėję metai nebus paprasti tarptautiniams finansams ir globaliai ekonomikai, todėl TVF, kaip stabilizatoriaus, vaidmuo bus labai svarbus”, – pridūrė jis.

Į šį postą tuometinis Lietuvos banko valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas paskirtas dar 2021 metų kovą bendru aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių centrinių bankų sutarimu. Grupei priklauso Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Islandija, Norvegija, Suomija ir Švedija.

V.Vasiliauskas pakeis kadenciją baigusį Suomijos atstovą Mika Poso. Pagal Šiaurės ir Baltijos šalių susitarimą teikti savo kandidatą į grupės vykdomojo direktoriaus poziciją šalys gali rotacijos principu.

Jo misija ir atsakomybė bus užtikrinti, kad šių šalių interesams ir suderintoms grupės narių pozicijoms būtų kuo geriau atstovaujama priimant TVF sprendimus.

Vadovaudamas centriniam bankui V.Vasiliauskas 2011-2021 metais buvo TVF valdytojų valdybos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min