Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Adamkus: „Balsavimas už A.Butkevičių buvo klaida“

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus, duodamas interviu LNK laidai „Savaitės panorama“, teigė, kad prezidento rinkimuose už Algirdą Butkevičių jis balsavo tik todėl, kad buvo įsitikinęs, jog bus antrasis turas.

D.Grybauskaitei dar nepaskelbus, ar ji dalyvaus prezidento rinkimuose, V.Adamkus ją priėmė savo rezidencijoje Turniškėse. Todėl daug kas buvo įsitikinęs, kad būtent ji ir yra V.Adamkaus favoritė rinkimuose. Todėl daug kam netikėta tapo žinia, kad V.Adamkus rinkimuose balsavo ne už ją, o už socialdemokratų kandidatą A.Butkevičių.

Duodamas interviu LNK laidai „Savaitės panorama“, V.Adamkus nė neketino gintis, kad balsavo būtent už socialdemokratą. Tačiau kadenciją baigiantis prezidentas tikino taip padaręs per klaidą. Jis sakė, kad D.Grybauskaitę kaip savo kandidatę jis pasirinko jau seniai. „Man buvo svarbu, kad ji laimėtų“, – sakė V.Adamkus. Tačiau, prezidento teigimu, artėjant rinkimams jis buvo įtikintas, kad prireiks antrojo turo. Todėl V.Adamkus nusprendė pasirinkti A.Butkevičių kaip labiausiai vertą kandidatą kautis su D.Grybauskaite antrame ture.

V.Adamkus įtikinėjo, kad jis nė nemėgino to slėpti – todėl ir balsavimo biuletenį metė visai neslėpdamas, kieno pavardę pažymėjo.  Interviu metu V.Adamkaus buvo paklausta, kodėl jis nevetavo LEO LT kūrimo įstatymo, nors D.Grybauskaitė teigia įspėjusi prezidentą telefonu nepalaikyti LEO LT kūrimo. Kiek sutrikęs V.Adamkus atsakė neatsimenantis tokio pokalbio.

Paklausus, ar nesigaili nevetavęs įstatymo, V.Adamkus sakė, jog tuo metu šio darinio kūrimas Seime turėjo milžinišką palaikymą. V.Adamkus sakė, kad vienas jo patarėjas dalyvaudavo Vyriausybės posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomas LEO LT kūrimas, ir pranešdavo tiek apie neigiamus, tie apie teigiamus apsektus. Prezidentas sakė išsikvietęs aukščiausius privataus kapitalo, dalyvavusio kuriant LEO LT, atstovus ir šie paneigė jiems metamus kaltinimus bei užtikrino, kad elektrinė bus statoma.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min