Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Adamkus Paryžiuje pristatė I.Marčiulionytės kandidatūrą į UNESCO vadovus

Lietuvos ambasadorė UNESCO Ina Marčiulionytė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Lietuvos ambasadorė UNESCO Ina Marčiulionytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Paryžiuje viešintis prezidentas Valdas Adamkus trečiadienio vakarą Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generaliniam direktoriui Koichiro Matsuurai pristatė Baltijos šalių kandidatę ambasadorę Iną Marčiulionytę, kuri siekia užimti šias pareigas kitai kadencijai.

Iškilmingame priėmime V.Adamkus sakė, kad atkūrus nepriklausomybę dabartinė Lietuvos atstovė prie UNESCO I.Marčiulionytė aktyviai prisidėjo prie laisvės ir demokratijos įtvirtinimo bei toliau gina šias vertybes UNESCO organizacijoje.

„Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, I.Marčiulionytė aktyviai prisidėjo prie laisvės ir demokratijos įtvirtinimo. Didžiuojuosi matydamas, kad ji ir toliau gina šias vertybes UNESCO. Ir tikiuosi, kad Jūs ir toliau ją remsite, bendromis jėgomis siekdami išsaugoti kilnius ir esminius idealus, ant kurių pamato ši organizacija ir buvo pastatyta 1946 metais“, – sakė prezidentas, kurio kalbą išplatino prezidento spaudos tarnyba.

Lietuva, Latvija ir Estija yra iškėlusios bendrą kandidatę į UNESCO generalinio direktoriaus postą 2009-2013 metų kadencijai.

Paryžiuje V.Adamkus taip pat iškėlė ambasadorės I. Marčiulionytės siūlymą 2010 metais pradėti Pasaulio kultūros diplomatijos iniciatyvą. Ši iniciatyva suteiktų unikalią progą, apjungus UNESCO stipriąsias puses ir visų šalių poreikius, nustatyti ambicingą darbotvarkę tikram kultūrų dialogui, sakė prezidentas.

Tęsdamas vizitą Prancūzijoje V.Adamkus ketvirtadienį dalyvaus UNESCO geros valios ambasadorių susitikime ir pasakys kalbą, kurioje apžvelgs šiandieninį UNESCO vaidmenį pasauliui kovojant su ekonomine krize, pasidalys Lietuvos patirtimi kuriant žinių visuomenę ir svarstys, kokių reikėtų imtis priemonių kuriant globalią, pasaulinę žinių visuomenę.

Į Vilnių V.Adamkus grįš ketvirtadienio vėlų vakarą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min