TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Adamkus: „Sveikinu UNESCO už pasiryžimą spręsti mokslo ir švietimo plėtros klausimus"

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešėdamas su darbo vizitu Prancūzijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo kasmetiniame Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Geros valios ambasadorių suvažiavime.

Savo kalboje, pasakytoje šiame kasmetiniame suvažiavime, Respublikos vadovas apžvelgė šiandieninį UNESCO vaidmenį pasauliui kovojant su ekonomine krize, pasidalijo Lietuvos patirtimi kuriant žinių visuomenę ir svarstė, kokių reikėtų imtis priemonių kuriant globalią, pasaulinę žinių visuomenę. Prezidentas V. Adamkus nuo 2003 metų yra inauguruotas UNESCO geros valios ambasadoriumi žinių visuomenei, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

Kreipdamasis į UNESCO vadovybę ir geros valios ambasadorius, Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad šiuo pasaulinės krizės laikotarpiu UNESCO vaidmuo tapo esminis. Valstybės vadovas apgailestavo, kad šiandien ekonominis sunkmetis skaudžiai kerta švietimui, mokslui, kultūrai ir komunikacijai.

„Nuo 2006 iki 2007 metų asignavimai pagrindiniam švietimui sumažėjo nuo 5,5 iki 4,3 milijardo JAV dolerių, t.y. beveik 22 procentais", – sakė V. Adamkus, pabrėždamas, kad dėl šių priežasčių pasaulis nepasieks tikslų, dėl kurių tarptautinė bendruomenė susitarė 2000 metais Dakare.

Paskaičiuota, kad būtiniausiems švietimo poreikiams patenkinti neturtingiausioms pasaulio šalims kasmet reikėtų skirti po 11 milijardų JAV dolerių, tačiau faktiškai toms valstybėms skiriama vos ketvirtadalis šios sumos.

„Vis dar kur kas daugiau lėšų skiriame ginklams, o ne švietimui. 2008 metais pasaulyje ginklams buvo išleista per 1,2 trilijono JAV dolerių", – sakė Lietuvos vadovas, atkreipdamas dėmesį, kad globalinėms švietimo problemoms išspręsti pakaktų pasaulio trijų dienų karinio biudžeto.

Pažymėjęs, kad šiandien šiuolaikinės informacinės ir komunikacinės technologijos suteikia mums neprecedentinę galimybę užtikrinti švietimą visiems, Prezidentas pasidžiaugė, jog keli šimtai laisvę mylinčių studentų iš Baltarusijos, naudodamiesi internetu, studijuoja Europos humanitariniame universitete.

Kreipdamasis į auditoriją, Prezidentas V. Adamkus akcentavo, kad Lietuvoje žinių visuomenės plėtra yra vienas iš mūsų Vyriausybės prioritetų. Valstybės vadovas minėjo tokius sėkmingus projektus kaip viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę kompiuterizuojant šalies mokyklas, diegiant interneto prieigą bei plėtojant suaugusiųjų švietimą. Šalies vadovas taip pat minėjo dar vieną sėkmingą projektą, kurį finansavo Bilo ir Melindos Geits fondas (Bill &Melinda Gates Foundation). Šio projekto dėka miestelių ir kaimų viešosios bibliotekos buvo aprūpintos kompiuteriais ir nemokama interneto prieiga.

Prezidentas V. Adamkus teigė, kad UNESCO skatinamas žinių visuomenės kūrimas yra vienas ambicingiausių ir perspektyviausių projektų. Todėl matydamas Lietuvoje gerą praktiką ir patirtį, šalies vadovas pateikė kelis siūlymus, kurių įgyvendinimas, šalies vadovo nuomone, padėtų plėsti žinių visuomenę pasauliniu mastu.

Pirma, Prezidento įsitikinimu, būtina mažinti vis dar esamą skaitmeninę atskirtį tarp besivystančių ir išsivysčiusių šalių. Antra, svarbu kovoti už atvirą priėjimą prie informacijos ir laisvą dalijimąsi žiniomis visose pasaulio valstybėse.

Trečia, į žinių visuomenės kūrimą būtina įtraukti privatų sektorių, skatinant veiksmingą technologijų plėtrą. Galiausiai Lietuvos vadovas pabrėžė, kad tam tikri technologiniai sprendimai galėtų tapti rimtais žinių visuomenės generatoriais, pavyzdžiui, nemokamų atvirojo kodo programų plėtra ar informacinių technologijų priemonių naudojimas nuotolinio mokymo sistemose.

Baigdamas savo kalbą UNESCO Geros valios ambasadorių suvažiavime, Prezidentas V. Adamkus sakė, kad išsilavinimas ir žinios leido žmonijai įveikti krizes ir tęsti pramonės bei technologijų pažangą, mokė žmoniją geriau suprasti kultūrinius skirtumus, eiti politinio dialogo keliu ir atsisakyti stereotipinių klišių.

,,Todėl sveikinu UNESCO už pasiryžimą spręsti šiuos klausimus ir pasaulinius švietimo tikslus sieti su šiuolaikinių technologijų teikiamomis galimybėmis bei jų plėtra", – sakė Prezidentas V. Adamkus.

UNESCO Generalinis direktorius Koičira Macura dar kartą padėkojo Prezidentui V. Adamkui už didelį įnašą prisidedant prie žinių visuomenės plėtros.

Ketivrtadienį vakare Lietuvos Respublikos Prezidentas V. Adamkus baigia dviejų dienų darbo vizitą Prancūzijoje ir grįžta į Vilnių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min