Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 20d. 13:12

V.Adamkus tapo ISM garbės daktaru

Valdas Adamkus ir ISM rektorius Nerijus Pačėsa
ISM nuotr. / Valdas Adamkus ir ISM rektorius Nerijus Pačėsa

Ketvirtadienį vykusioje iškilmingoje ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto šventėje prezidentui Valdui Adamkui ir tarptautiniu mastu pripažįstamam strategijos ekspertui prof. dr. Peter Lorange suteikti universiteto garbės daktaro vardai.

Pažymėjo universiteto sukaktį

Anot ISM rektoriaus doc. dr. Nerijaus Pačėsos, ISM garbės daktaro vardas prezidentui Valdui Adamkui suteiktas už žymų indėlį vykdant Lietuvos aukštojo mokslo reformą, o profesoriui P.Lorange – už pagalbą šviečiant Lietuvos verslo bendruomenę. Teikimas vyko minint ISM – pirmojo nevalstybinio universiteto Lietuvoje – veiklos dešimtmetį.

ISM nuotr./Profesorius P.Lorange
Profesorius P.Lorange

„Tai labai reikšminga diena mūsų universitetui. Per dešimt metų ISM vardas tapo žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose, pradėjome bendradarbiauti su tarptautinio lygio ekspertais, daugybe garsių universitetų ir verslo mokyklų, užmezgėme glaudžius ryšius su verslo bendruomene, mokslininkais. ISM pelnė Tarptautinę kokybės akreditaciją, šiemet vėl pateko į tarptautinį verslo universitetų reitingą „Eduniversal“ – esame tarp 300 geriausių verslo mokyklų. O vakar ISM vykusioje tarptautinėje konferencijoje pristatyti pirmieji lietuviški verslo atvejai, kuriuos sudarė mūsų ekspertai“, – pažymėjo ISM rektorius.

Į universiteto 10-mečio šventę susirinko universiteto akademinė bendruomenė, Magistrų klubo nariai, verslo bendruomenės atstovai svečiai iš kitų šalių. V.Adamkus ir prof. dr. P.Lorange universitete susirinkusiai verslo bendruomenei skaitė paskaitas apie verslumą ir lyderystę pokyčių metu.

10-mečio proga universitete taip pat pristatyta fotografo Mindaugo Armonavičiaus darbų parodą Japonijos tema. Ją surengė ISM Magistrų klubas.

Aktyviai ragino kelti aukštojo mokslo lygį

Prezidentas V.Adamkus pasisakė už Lietuvos aukštojo mokslo reformos idėją, ragino Seimo narius, akademinę bendruomenę ir Lietuvos visuomenę ryžtis pertvarkai, kuri būtina siekiant didinti Lietuvos universitetų konkurencingumą, kelti aukštojo mokslo lygį ir užtikrinti kokybiškas studijas, jų profesinį pritaikomumą.

ISM nuotr./Valdas Adamkus
Valdas Adamkus

Buvęs valstybės vadovas yra apdovanotas 35-iais įvairių šalių aukščiausiais valstybiniais ordinais, Atėnų miesto Aukso grandine, taip pat Lietuvos Skautų sąjungos Geležinio Vilko ordinu, Lietuvos Šaulių sąjungos Žvaigždės ordinu, Tarptautinio olimpinio komiteto apdovanojimu už Sporto ir olimpinio judėjimo plėtojimą. V. Adamkus yra daugelio Lietuvos bei kitų šalių universitetų ir aukštųjų mokyklų garbės daktaras.

Prisidėjo prie ISM mokymo programų vadovams kūrimo

Profesorius P.Lorange vadovavo Norvegijos vadybos institutui BI, kai 1990 m. drauge su KTU Lietuvoje sukūrė pirmąsias vadovų mokymo programas ir 1995 m. įsteigė Biznio mokymo centrą. Centras sparčiai vystėsi, atsirado pirmoji magistrantūros programa vadovams. 1999 m. lapkričio 11 d. centro veiklos pagrindu įkurtas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM steigėjai Norvegijos vadybos institutas BI ir Norvegijos pramonės bei regioninės plėtros fondas „Innovation Norway“.

P.Lorange yra Šveicarijos verslo mokyklos „Graduate School of Business Administration“ prezidentas. Jis buvo vienos garsiausių pasaulyje Šveicarijos verslo mokyklos IMD  ilgametis prezidentas bei IMD  garbės profesorius. P.Lorange suteiktas daktaro laipsnis Harvardo universitete, taip pat universitetų Vengrijoje, Rusijoje, Danijoje, Estijoje ir Švedijoje garbės daktaro vardai. Profesorius Lorange yra 18-kos knygų autorius ir bendraautorius, yra publikavęs daugiau kaip 120 straipsnių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min