Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Landsbergio vadovaujamas TS-LKD Politikos komitetas parėmė siūlymą naikinti LEO LT

Profesorius V.Landsbergis ragino faktų istorijos nepaversti debatų istorija.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / V.Landsbergis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) politikos tęstinumą atsakingas Politikos komitetas parėmė siūlymą panaikinti nacionalinį investuotoją LEO LT.

Diskusiją šiuo klausimu siūloma surengti neeiliniame partijos tarybos posėdyje.

Tokias rekomendacijas europarlamentaro, buvusio partijos lyderio Vytauto Landsbergio vadovaujamas komitetas priėmė praėjusią savaitę.

„Sutarta, kad Seimo narių grupės parengtas projektas yra vertas dėmesio ir kad jis neturi būti nustumtas į šalį“, – antradienį BNS sakė V.Landsbergis.

Anot jo, pasiūlyta skubiai, t. y. balandžio 4 d., sušaukti TS-LKD neeilinį tarybos posėdį, bet partijos prezidiumas dėl techninių kliūčių to padaryti nespėjo. Nepaisant to, tarybos posėdis turėtų būti rengiamas vėliau.

V.Landsbergio teigimu, klausimas dėl nacionalinio investuotojo yra labai svarbus ir vertas diskusijos „bent tarybos mastu“.

Šeši TS-LKD frakcijos Seime nariai yra užregistravę Konstitucinio Teismo 2009 m. kovo 2 d. nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos atominės elektrinės įstatymo 10 straipsnio 1 dalies (2008 m. vasario 1 d. redakcija) nuostatų ir 11 straipsnio (2008 m. vasario 1 d. redakcija) 1 dalies 1 punkto atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ įgyvendinimo įstatymo projektą.

Pagal jį Seimui siūloma pripažinti, kad „Vyriausybės ir UAB „NDX energija“ pasirašyta sutartis dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo (įskaitant visus jos priedus), kyla iš Konstitucijai prieštaraujančio teisinio reguliavimo“. Tai esą sudaro teisinį pagrindą laikyti šią sutartį niekine nuo jos sudarymo momento.

Be to, projekte siūloma Vyriausybei imtis visų būtinų teisinių veiksmų dėl turtinių bei kitų teisinių santykių, buvusių iki sutarties dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo sudarymo, restitucijos, kaip tai nustatyta Civiliniame Kodekse ir kituose įstatymuose.

„Vyriausybė šiuo klausimu jau šį tą daro, bet žinome, kad kita suinteresuota pusė yra gudri, turi gerai apmokamus konsultantus, ji irgi, matyt, ką nors planuoja. Todėl reikalingas didesnis dėmesys“, – V.Landsbergis aiškino, kodėl nacionalinio investuotojo klausimu partija turėtų turėti poziciją.

Pasak vieno iš projekto autorių Gintaro Songailos, minėtas projektas Seimui turėtų būti pateiktas balandžio 7 d.

TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius yra teigęs, kad prieš nusprendžiant išformuoti LEO LT reikia gerai paskaičiuoti, kiek tai gali kainuoti valstybei.

„(...) Privatus akcininkas galėtų tokiu atveju tokius veiksmus ginčyti. Ar tai pagrįsta išvada, negaliu spėlioti, bet tokių perspėjimų girdėjosi ir Seime. Tokie veiksmai turi būti daromi labai atsakingai, gerai suskaičiavus, kiek tai galėtų kainuoti valstybei ir kokią naudą iš to turėtų privatus akcininkas“, – praėjusią savaitę interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Jis abejojo, ar visuomenės pasitikėjimas valdžia sustiprėtų, jei privatus LEO LT akcininkas iš valstybės biudžeto pasiimtų kelis milijardus litų.

Vyriausybės vadovas tvirtino siekiąs „vieno dalyko – kad būtų pagaliau sutvarkytas LEO LT valdymas“.

61,7 proc. LEO LT akcijų valdo Lietuvos Vyriausybė, 38,3 proc. – VP dešimtuko valdoma bendrovė „NDX energija“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min