Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 25d. 15:14

V.Tomaševskis kaltina konservatorius, konservatoriai – V.Tomaševskį

Valdemaro Tomaševskio šaržas
Gintaro Jociaus piešinys / Valdemaro Tomaševskio šaržas

Lietuvos europarlamentarų ir Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) susitikimas penktadienį prasidėjo kibirkštimis dėl lenkų tautinės mažumos padėties Lietuvoje.

Reguodamas į URK vadovo Audroniaus Ažubalio pasisakymus spaudoje dėl Lenkijos europarlamentarų iniciatyvos kreiptis į EP pirmininką lenką Jerzį Buzeką ir reikalauti apginti Lietuvoje neva diskriminuojamus lenkus, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis aiškino,  jog „geras tonas komiteto pirmininko – iš pradžių užpult, tada pakviest“.

LRRA vadovas V.Tomaševskis nepasirašė šio kreipimosi, tačiau sakė jam visiškai pritariantis. Pats V.Tomaševskis dėl lenkų padėties Lietuvoje, esą tautinė mažuma diskriminuojama, anksčiau kreipėsi į Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barosso.

Komitete prakalbus, kad EP narių darbo principas yra spręsti bendrus Europos reikalus, o ne išimtinai rūpintis savo ar savo šalies interesais, V.Tomaševskis tvirtino, jog „jeigu konservatorių interesas asimiliuoti lenkų tautinę mažumą, abejoju, ar čia tokie interesai EP“.

Komiteto narė konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė sakė pritarianti kito konservatoriaus komiteto vadovo A.Ažubalio požiūriui, kad EP inicijuotas tyrimas dėl lenkų padėties Lietuvoje šaliai netgi būtų naudingas.

„Jei būtų atlikta analizė dėl tautinių mažumų padėties standartų, ko gero, mes taptume geru pavyzdžiu ES, – sakė parlamentarė. – Todėl tas jūsų demaršas – aš jį suprantu kaip „pijarinį“, bet jis yra parapinio pobūdžio, kiekvienas pilietis, gyvenantis valstybėje, turėtų mokėti kalbą, būtų įgalintas realizuoti savo teises, lenkai turi savo mokyklas, aš nematau čia tiek problemų, kiek jūs iškėlėte. Jūsų veikla – ne europinė šiuo metu, o parapijinė, kai jūs pabūsite ilgiau Europoje, suprasite, kas yra europinis požiūris."

Lenkų tautinė mažuma sudaro daugiau nei 7 proc. visų šalies gyventojų, tai gausiausia tautinė mažuma šalyje, daugiausia susitelkusi aplink sostinę Vilnių, šalies pietrytiniame pakraštyje. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min