Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaidutis Laurėnas atlaisvino Klaipėdos universiteto rektoriaus kėdę – laikinuoju vadovu paskirtas Mindaugas Rugevičius

Klaipėdos universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vaidutis Laurėnas apleido Klaipėdos universiteto rektorius postą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaidutis Laurėnas atlaisvino Klaipėdos universiteto rektoriaus kėdę.Šios pareigos laikinai patikėtos prof. dr. Mindaugui Rugevičiui. Klaipėdos universitetas išplatino pranešimą, kad toks sprendimas priimtas antradienį po neeilinio Klaipėdos universiteto Tarybos posėdžio.

Tarybos pirmininkas, AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika taip pat informavo, kad Mokslo prorektorė prof. dr. Inga Dailidienė bei Infrastruktūros ir plėtros prorektorius prof. dr. Rimantas Didžiokas laikinai eis savo pareigas iki kol bus išrinktas rektorius.

Viešą konkursą naujo rektoriaus pareigoms eiti Taryba skelbs birželio pradžioje. Pretendentai turės dokumentus pateikti per 30 kalendorinių dienų. Rektorių 5 metų kadencijai renka Klaipėdos universiteto Taryba.

Tarybos pirmininkas A.Šileika tikisi, kad rugsėjo 1-ąją pasitiksime su naujai išrinktu rektoriumi.

Tarybos pirmininkas A.Šileika tikisi, kad rugsėjo 1-ąją pasitiksime su naujai išrinktu rektoriumi.

Kad V.Laurėnas Klaipėdos universiteto rektoriau pareigas ėjo neteisėtai,  teismai įrodinėjom maždaug pustrečių metų. Lemiamą  žodį tarė Lietuvos aukščiausias teismas, galutine ir neskundžiama nutartimi konstatavęs, kad uostamiesčio Alma Mater ir V.Laurėno 2011 metų gruodžio 16 dieną sudaryta darbo sutartis dėl rektoriaus pareigų yra   negaliojanti.

Kartu su tokiu verdiktu paskelbta, kad yra pagrindas išvadai, jog rengiant universiteto rektoriaus konkursą buvo pažeistas skaidrumo principas – neužtikrintas vienodas požiūris į konkurso dalyvius.

Bylos duomenimis, V.Laurėnas, eidamas Klaipėdos universiteto tarybos nario pareigas ir būdamas kandidatu į universiteto rektoriaus pareigas, nenusišalino nuo dalyvavimo tarybos posėdžiuose svarstant ir priimant sprendimus dėl rektoriaus rinkimų. Teismų nuomone, tokiu savo elgesiu jis neišvengė viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Pernai lapkritį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad Klaipėdos universiteto rektoriaus V.Laurėno darbo sutartis turi būti nutraukta. Anksčiau tokį pat verdiktą buvo priėmęs ir Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

Apygardos teismo nutartis įsigaliojo nuo jos priėmimo dienos, tačiau dar galėjo būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, tuo šalys ir pasinaudojo. Nepaisant to, V.Laurėnas iki šiol ėjo rektoriaus pareigas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min