Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 15d. 00:00

Vaikai iš Rusijos iš arti pažino Lietuvos kultūrą

Šventės akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvos vėliava

Alantoje vykstančioje stovykloje 63 vaikai iš Rusijos mokosi lietuviškų amatų, kalbos, vyksta į lankytinas šalies vietas ir kitaip susipažįsta su Lietuva bei jos kultūra.

Dauguma stovykloje dalyvaujančių vaikų – lietuvių tremtinių palikuoniai. Antanas Rusijoje gyvena nuo gimimo, tačiau gerai kalba lietuviškai, nes su juo namuose Sankt Peterburge taip bendrauja lietuvis tėtis.

Mano vardas Vytia, aš esu iš Rusijos, iš Karelijos, Petrozovodsko, – lietuvių kalbos žinias demonstravo berniukas.

Vytios seneliai – taip pat lietuviai. Nors berniukas lietuviškai nekalba, tačiau to mokosi, nes nori atvažiuoti į Lietuvą gyventi.

„Mano vardas Vytia, aš esu iš Rusijos, iš Karelijos, Petrozovodsko“, – lietuvių kalbos žinias demonstravo berniukas.

Stovykloje pilna ir neturinčių lietuviško kraujo vaikų. Į stovyklą atvykusi Katia ryšių su Lietuva neturi, bet jai patinka pažinti Lietuvą, mokytis kalbos bei amatų.

Stovyklos idėja kilo Lietuvių bendruomenės Sankt Peterburge pirmininkui, kuris vaikus į stovyklą atrenka pagal pasiekimus šeštadieninėje Sankt Peterburgo lietuvių mokykloje. Tiesa, pripažįsta, kad 63 vaikus sužiūrėti nėra paprasta.

„Taip aktyviai žaidė futbolą, kad net koją susilaužė. Bet ką padarysi – vaikai yra vaikai“, – kalbėjo prof. Gintautas Želvys.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min