Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 14d. 13:30

Vaikai netelpa ir į Vilniaus rajono darželius – ŠMM žada investicijų ir pokyčių

Lentvario vaikų darželyje „Šilas“ kontrolieriai tikrino maitinimo kokybę
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vaikų darželis

Savo vaiką į Vilniaus rajone esantį Riešės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo Avižienio skyrių leidžianti Asta T. tvirtina, kad nuo šio rudens ugdymo kokybė šioje įstaigoje pablogėjo. Esą salė, kurioje iki šiol vyko šventės, užsiėmimai, paversta dar viena grupe, tad jiems vietos nebeliko. Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai priklauso ši įstaiga, tikina neturinti kitos išeities – vaikai netelpa.

Avižieniuose esantis ikimokyklinio ugdymo skyrius, kaip pasakojo Asta T., įsikūręs nedideliame pastate, iki šiol jame tebuvo trys ikimokyklinės grupės ir nedidelė salė, kurioje vykdavo muzikos, šokių, kiti užsiėmimai vaikams, taip pat vaikų rengiami koncertai. Tai Riešės gimnazijos, kurios steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), padalinys.

Piktinasi blogėjančiomis sąlygomis

„Turiu pabrėžti, kad toje salytėje pasirodymų metu vos tilpdavo mūsų vaikai, kurių yra 20, tėvai su kitomis atžalomis bei auklėtojos ir muzikos mokytoja. Prieš truputį daugiau nei savaitę mane pasiekė žinios, kad salė bus panaikinta ir ten bus įkurta dar viena ikimokyklinio ugdymo grupė. Bet klausimas, kur vaikai koncertuos? Iš jų yra atimama galimybė lankyti būrelius, nes tam paprasčiausiai nėra patalpų“, – piktinosi moteris.

Susisiekus su ŠMM jų atsakymas buvo, kad Avižieniuose trūksta darželių, todėl nuspręsta įrengti dar vieną grupę. Bet kodėl grupė įkurta kitų vaikų netinkamo ugdymo sąskaita? – kalbėjo Asta T.

Jos teigimu, tėvai informuoti, kad muzikos pamokos vyks grupėse, nors iki šiol mokytoja jas vesdavo salėje, kur stovi pianinas. Šokių mokytoja įspėjo, kad norinčius lankyti šokius vaikus tėvams teks vežioti į Bukiškį arba Riešę, kas nėra patogu, kadangi užsiėmimai vyksta vidury dienos.

„Kitas dalykas, kad vaikai paprasčiausiai neturės, kur mankštintis, neva jie tai darys grupėse. Bet kam tada yra statomi darželiai, jei galime vaikus suvaryti į vieną butą ir ugdymo sąlygos neva nė kiek nesikeis? Susisiekus su ŠMM jų atsakymas buvo toks, kad Avižieniuose trūksta darželių, todėl buvo nuspręsta įrengti dar vieną grupę. Bet kodėl ta grupė turi būti įkurta kitų vaikų netinkamo ugdymo sąskaita?“ – kalbėjo Asta T.

Ministerija esą tėvams pažadėjo, kad, jeigu susirinks grupė, visi būreliai galės vykti ir tame pačiame Avižienių skyriuje, bet tik po 17 val. Tačiau toks laikas kelia abejonių, nes 3–6 metų vaikai po visos dienos dažniausiai jau būna pavargę ir nebenori mokytis naujų dalykų.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr./Vaikų darželis

Visi netelpa

ŠMM 15min patvirtino, kad išties teko vietoje salės šiame ikimokyklinio ugdymo skyriuje įkurti dar vieną grupę vaikams. Pastaruosius 10 metų Vilniaus rajono Avižienių, Bukiškio, Rastinėnų, Bubų, Riešės ir kitose gyvenvietėse gyventojų daugėja, tėvai nuo 2012 metų, kaip sakė švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, ne kartą kreipėsi į ŠMM, prašydami įsteigti ikimokyklinio ugdymo įstaigą lietuvių mokomąja kalba.

„Tėvų bendruomenė dėl susidariusios situacijos taip pat ne kartą kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybės administraciją, tačiau savivaldybės administracija rekomenduodavo leisti vaikus į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes lietuvių mokomąja kalba, kurios tuo metu buvo ir yra pilnai užpildytos. Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyrius kasmet netenkina 80 tėvų prašymų dėl vaikų ikimokyklinio ugdymo“, – apie situaciją sakė viceministras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gražvydas Kazakevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gražvydas Kazakevičius

ŠMM, kaip teigė G.Kazakevičius, atsižvelgdama į tėvų prašymus ir finansines galimybes, stengiasi nuosekliai gerinti ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo valstybine kalba paslaugų prieinamumą Vilniaus rajone.

Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyrius kasmet netenkina 80 tėvų prašymų dėl vaikų ikimokyklinio ugdymo, – sakė G.Kazakevičius.

„Vilniaus rajone 2010–2017 m. laikotarpiu ŠMM įsteigė ir išlaiko 21 naują ikimokyklinio ugdymo grupę. 2018 m. steigiamos 5 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, iš kurių viena – Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Naujoje grupėje bus ugdoma šešiolika 2–3 m. amžiaus vaikų, nes būtent lopšelio grupių poreikis Avižieniuose yra didžiausias.

ŠMM, suprasdama tėvų susirūpinimą dėl iš dalies pasikeitusių ugdymo sąlygų Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriuje, siekia užtikrinti kokybišką ikimokyklinio ugdymo programos įgyvendinimą, pvz., muzikos ir „Ryto rato“ užsiėmimai, kurie vykdavo salėje, bus organizuojami kiekvienoje grupėje. 2017–2018 mokslo metais keramikos, anglų kalbos, šokio ir judesio būreliai buvo organizuojami tėvų pageidavimu kaip papildoma paslauga. Šiais mokslo metais, jei susirinks norinčiųjų grupės, šie būreliai bus organizuojami atsilaisvinusiose po ugdymo proceso grupių ar kitose patalpose“, – kalbėjo švietimo ir mokslo viceministras.

Rajono savivaldybė rami

Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus specialistai tikina, kad nors rajone nuolat didėja gyventojų skaičius, ypač seniūnijose, esančiose arčiausiai Vilniaus miesto ribų, tačiau kiekvienais metais nepatekusių vaikų į Vilniaus rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas mažėja.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus rajono savivaldybė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus rajono savivaldybė

„Siekiant sudaryti sąlygas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo paslaugoms teikti, užtikrinti vaikams ikimokyklinio ugdymo prieinamumą bei patenkinti vietos bendruomenės poreikį ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikus, per pastaruosius dešimt metų Vilniaus rajone pastatyti šeši nauji vaikų darželiai – Nemenčinėje, Lavoriškėse, Mickūnuose, Rudaminoje, Avižieniuose ir Sudervėje, statomi priestatai, atidaromos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, taip pat steigiamos ikimokyklinio ugdymo grupės bendrojo ugdymo mokyklose. Šiuo metu Vilniaus rajono teritorijoje veikia 22 Vilniaus rajonui pavaldžios ikimokyklinio ugdymo įstaigos“, – rašoma rajono Švietimo skyriaus pateiktame komentare.

G.Kazakevičius teigia, kad šiuo metu ŠMM vykdo Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą regioninį projektą, skirtą vaikų darželių modernizavimui ir naujų vietų steigimui, t.y. prieinamumui gerinti. Bendra projekto, kuris bus vykdomas iki 2020 m., vertė – 20 mln. eurų, tai bus ES investicijų lėšos. Planuojama, kad įgyvendinus projektą darželiuose papildomai bus sukurta 2 tūkst. naujų vietų. Vilniaus regiono vaikų darželių modernizavimui ir naujų vietų steigimui iš šio projekto skirta daugiau nei 2 mln. eurų.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Gyvenimas

Mes lygūs. Su spalvų lagaminu keliaujanti Sigita: „Piešdama vizijas, jaučiuosi įrankiu“

Aktualu

Vygaudas Ušackas pristatė savo planą Lietuvai: po dvidešimt metų gyvensime kaip Vokietijoje

24sek

Vualia – kaip atrodys Kauno „Žalgirio“ sudėtis su paskutiniu pirkiniu?

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

Pasaulis kišenėje

Išskirtinį planą turintį V.Urboną su komanda kelionėje lydi nuostabūs vaizdai

Aktualu

Pranešimas apie 40 000 eurų vertės „Lexus“ vagystę buvo perdėtas: mašina jau grąžinta

Aktualu

Trečiadienį pajūrį pradėsianti talžyti audra užtruks iki savaitgalio

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

24sek

Lonzo ar Rondo? Paaiškėjo, kas sezoną pradės „Lakers“ startiniame penkete

Vardai

Aristokratiškų jūros gėrybių mėgėjai šventiškai atidarė austrių sezoną

24sek

Į „Žalgirio“ areną sugrįžusį L.Westermanną P.Jankūnas pasitiko originaliais pokštais

Aktualu

Vilkaviškyje nufilmuotas smurto protrūkis: į svetimą kiemą atėjęs vyras lazda mušė šunį

Aktualu

Girdamasis pasiekimais D.Trumpas prajuokino JT Generalinės Asamblėjos dalyvius

Gazas

Kodėl žmonės jau dievina ką tik pasirodžiusį „Suzuki Jimny“ ir kodėl jis yra labai laukiamas Islandijoje?

Aktualu

Indrė Žebrauskaitė: Mūšis dėl Zanavykų: ar rinkėjams dar svarbi Konstitucija?

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Verslas

„Small Planet Airlines“ turės pasiaiškinti dėl finansų, „Novaturas“ jau nerimauja

24sek

Pažintis su socialiniams tinklams neabejingu žalgiriečių T.Walkupu

Pasaulis kišenėje

Ekspertės receptas: ką Vilniui daryti, kad atvykstantieji nebeklaustų, ar čia reikia skiepų

Naujienos

Gazas

Į Vilnių trumpam užsuko „Porsche“ automobiliai-herojai: įsigyti būtų sunku net ir už dvigubą kainą

Kokiais atvejais geriate daugiau vandens?
Sužinokite daugiau
Verslas

Nebereikės piniginės: „Swedbank“ pasiūlys bekontakčius mokėjimus telefonu

Aktualu

Jungtinėje Karalystėje išjuokti rusų pareiškimai dėl šnipo apnuodijimo

Maistas

Su sūriu kepti raudonikiai ir baravykai

Verslas

S.Skvernelio žinia A.Merkel: laukiame Vokietijos prekybos tinklo „Kaufland“

Maistas

„Tekstorano“ receptas: sviestiniai sausainiai prie kavos

Gyvenimas

Per metus Ugnė atsikratė pusės savo svorio – 60 kg: tėtis pamatęs verkė

Interviu Aktualu

NATO PA prezidente tapusi R.Juknevičienė: „Mūsų interesas yra stiprus transatlantinis ryšys“

15min iš Švedijos Gazas

Pasaulinėse vilkikų vairuotojų varžybose lietuviui prireikė ir šokinėjimo iš kabinos įgūdžių

Aktualu

Panevėžyje susidūrė „Toyota“ ir „Opel“ – žmones apsaugojo oro pagalvės

Aktualu

S.Lavrovas: JAV pareiškimai apie Rusijos kišimąsi į rinkimus yra „bakchanalijos“

Pasaulis kišenėje

Triatlonininkas V.Urbonas 15min studijoje – apie iššūkį sau: plauks 5 km aukštyje Nepale

Deuce

Žygis Bosnijoje baigtas – Laurynas Grigelis nepasiekė pusfinalio

Aktualu

„Brexit“ be susitarimo: svarbiausi tokio scenarijaus punktai

Aktualu

Lietuvoje – dar vienas smurto prieš vaiką skandalas: nufilmuotos mažylių egzekucijos

24sek

Paaiškėjo, kuriuos Lietuvos miestus aplankys Ballų karavanas

Aktualu

A.Juozaitis pirmadienį paskelbs sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose

Verslas

Startuoliai galėtų būti laikinai atleisti nuo „Sodros“ įmokų

Verslas

Briuselyje pritarta techniniam sinchronizavimo scenarijui

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:11
00:42
01:02

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min