Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečio kūnas morge pragulėjo 40 parų

Atvežami A.Ūso palaikai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Morgas
Šaltinis: 15min
0
A A

Edmundo Šmito sūnus Karolis mirė rugpjūčio 12 d. Vaikino laidotuvės surengtos tik šiandien. Taip nutiko dėl atsakingų pareigūnų ir mirusiojo tėvo nesusikalbėjimo.

Kai rugpjūčio 12 d. medikai konstatavo, kad 24 metų Karolis Šmitas miręs, jo tėvas E.Šmitas nė neįtarė, kokie sunkumai jo laukia, rašo „Kauno diena“.

Pareigūnai tėvui paaiškino, kad sūnus mirė nuo širdies nepakankamumo. E.Šmitas neslepia, kad tokia mirties priežastis jį nustebino, tačiau mirusiojo neprikelsi, todėl vyras neketino imtis žygių papildomiems tyrimams.

Neturi pinigų laidotuvėms

Galo su galu nesuduriantis E.Šmitas tikina morge parašęs raštą, kad neturi pinigų sūnui palaidoti ir prašo tai padaryti už valstybės lėšas. Būtent dėl šio rašto iki šios savaitės velionio kūnas ir pragulėjo morge.

Atsakingi pareigūnai tikino, kad E.Šmito pasirašytas dokumentas buvo įvertintas kaip atsisakymas laidoti sūnų.

„Gal jaunuolis jau palaidotas? Gal pradėtas koks nors tyrimas? Jei taip, kodėl apie tai nieko nežino artimieji? O gal vaiko kūnas atiduotas kitiems ir niekas jo neberanda?“ – tokie klausimai ar net sąmokslo teorijos dar prieš keletą dienų kamavo į „Kauno dieną“ pagalbos užsukusį mirusiojo tėvą ir kaimynę Zitą.

Kaimynė pasakojo skaičiusi spaudoje, kad socialiai remtini žmonės laidojami valstybės lėšomis. Ji ir patarė netekties prislėgtam kaimynui, kad prašytų sūnų palaidoti už valstybės pinigus.

Pradėję rūpintis, kad velionis būtų palaidotas už valstybės pinigus, kaimynai skambino į Kauno savivaldybę, morgą, policiją, savivaldybės įmonę „Kapinių priežiūra“.

Kaip užburtame rate visur išgirsdavo tą patį atsakymą: „Laukite, kol prokuratūra atsakys.“ Ką prokuratūra turi atsakyti, nei E.Šmitui, nei poniai Zitai niekas nepaaiškino.

Jiems esą užsiminta, kad jeigu imtųsi laidoti patys, valstybės skiriamų 1040 litų esą nepakaktų.

„Mums sakė, kad vaiko laidotuves gali organizuoti be artimųjų. Tada pareikalavome, kad mums būtų pranešta, nes norime atsisveikinti ir palydėti į kapus“, – pasakojo mirusiojo tėvas. „Jį norėjo laidoti kaip nežiniuką Ledos kapinių patvoryje“, – kaimynė Zita sunkiai tramdė ašaras.

Išgirdę apie kaimyno nelaimę, senieji gatvės gyventojai surinko dalį pinigų. Tiesa, suma siekė vos 180 litų.
 
„Viską turime: drabužius ir tuos 180 litų. Tik ta nelemta kažkokia prokuratūros pažyma trukdo palaidoti vaiką“, – pečiais traukė kaimynė Zita.
 
„Esu girdėjusi, kad tų atsakymų iš prokuratūros kiti laukia ir po pusę metų“, – guodėsi Zita.
 
„Prieš kelias dienas paskambinau tyrėjai į Vilijampolės nuovadą. Ji atsakė laukianti kol prokuratūra duos leidimą, ir tegul ateina tėvas, nes ką čia šnekėti telefonu“, – pasakojo kaimynė Zita.
 
Nesusikalbėjimas
 
Vilijampolės policijos nuovado viršininkas Raimondas Baltrušaitis, „Kauno dienai“ pradėjus domėtis, kodėl morge beveik du mėnesius guli vaikino kūnas, neneigė, kad laukiama prokuratūros atsakymo. „Yra nustatyta tvarka tokiems atvejams“, – sakė R.Baltrušaitis.
 
Jis aiškino, kad pašaliniai žmonės negali imti ir palaidoti mirusiojo. Esą tokiais atvejais, kai kas nors atsisako laidoti, prokuratūros atstovai užtrunka, kol bando surasti tolimesnius giminaičius, kurie galėtų pasirūpinti velionio laidotuvėmis. Kai išaiškinama, kad niekas kitas laidoti negali, prokuratūra duoda leidimą laidoti valstybės lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min